Україна у серпні 2024 року використовувала ракети ATACMS для атаки на Керченський міст, що з'єднує територію РФ з анексованим Кримом. При цьому США виступали проти такого удару, пише The New York Times у матеріалі про роль американців в українських операціях проти Росії.
Як йдеться у статті, у 2024 році на запит Києва США запропонували операцію Lunar Hail («Місячний град»), метою якої була серія ударів по російській інфраструктурі в Криму.
За планом, створеним українськими, американськими та британськими військовими, ATACMS мали вразити вразливі місця конструкції, а морські дрони – вибухнути поряд з опорами. Однак під час підготовки морських дронів Росія почала посилювати захист опор, і тоді Україна запропонувала завдати лише ракетного удару, йдеться у матеріалі.
Американські чиновники та військові нібито виступили проти цього, аргументуючи тим, що, на їхню думку, ATACMS поодинці не впораються. Вони закликали Київ дочекатися готовності дронів чи скасувати операцію.
У серпні 2024 року Україна атакувала Керченський міст ракетами ATACMS і той встояв. Джерела видання серед американських військових заявили, що США нібито поступилися, а один американський чиновник сказав: «Іноді українцям необхідно щось зробити, щоб зрозуміти, що ми маємо рацію».
Дата удару в матеріалі не вказується. Однак, ймовірно, йдеться про 16 серпня 2024 року. Тоді Міноборони Росії заявляло, що Україна атакувала Керченський міст 12 ракетами ATACMS.
Керченський міст стратегічно важливий для Росії як для постачання анексованого Криму, так і для постачання туди живої сили, техніки та зброї для продовження війни проти України. Після вибуху на мосту 8 жовтня 2022 року РФ різко посилила обстріл України, включаючи цивільну інфраструктуру. Путін назвав масовані ракетні удари заходом у відповідь.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.