Біля Керченського мосту Росія облаштовує мережу парканів з металевих ґрат, які, ймовірно, мають захищати бетонні опори від підводних і надводних атак морських дронів, пише Центр журналістських розслідувань, публікуючи відповідні фото.
Як стверджується у матеріалі, біля мосту також встановлюється антидроновий захист за допомогою бонових загороджень та ланцюга з 33 барж, залишаючи вузький судноплавний прохід під аркою.
Крім цього, в акваторії Керченської протоки зафіксовано чергування бойових катерів різного класу, а також накриті маскувальними сітками, ймовірно, системи ППО поблизу пірсів-огорож.
ЦЖР також виявив модифікацію російського ППО «Панцир-С1М» – експортний варіант із броньованою кабіною, встановленою на шасі КамАЗ-53958. Ця модель має покращені тактико-технічні характеристики порівняно зі стандартними ЗРК «Панцир-С1», включаючи збільшену дальність і висоту ураження повітряних цілей.
У серпні під Керченським мостом також було помічено військовий «УРАЛ», що має ознаки командно-спостережної машини мобільної групи радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про те, що Росія зводить додаткові конструкції вздовж Керченського мосту, схожі на паралельний міст, повідомляє телеграм-канал «Крымский ветер». Однак призначення цієї конструкції залишалося невідомим.
Як повідомляв кореспондент Крим.Реалії раніше, у Керчі зафіксовано роботи зі зведення укріплень біля Керченського мосту. Цю інформацію підтверджував аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк.
Наприкінці червня повідомлялося, що російські сили встановили другу лінію бонових загорож біля Керченського мосту з 21 баржі і кілька місяців у районі фундаменту Керченського мосту монтують, очевидно, пірси.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.