Доступність посилання

ТОП новини

Фільм Крим.Реалії «Тиха депортація» здобув золоту нагороду американської телекінопремії New York Festivals


Авторський колектив фільму «Тиха депортація»
Авторський колектив фільму «Тиха депортація»

Документальний фільм проєкту Крим.Реалії (Українська служба Радіо Свобода) «Тиха депортація» отримав у США золоту нагороду телекінопремії New York Festivals® 2024 (New York Festivals TV & Film Awards) у номінації «Права людини». Про це повідомили організатори заходу.

Переможці телевізійної та кінопремії 2024 NYF були оголошені у Нью-Йорку ввечері 16 квітня (у Києві це вже була ніч 17 квітня) під час віртуального гала-вечора Storytellers.

Документальний фільм проєкту Крим.Реалії «Тиха депортація» отримав у США золоту нагороду телекінопремії New York Festivals
Документальний фільм проєкту Крим.Реалії «Тиха депортація» отримав у США золоту нагороду телекінопремії New York Festivals

Премія TV & Film Awards, яка заснована у 1957 році, цьогоріч отримала сотні заявок в 14 категоріях з 5 континентів. Серед номінантів, які потрапили до короткого списку премії в групі документальних та неігрових фільмів – знімальні команди компаній Al Jazeera, Yeti Television, Big Ten Network, Fox Sports Network, Голос Америки, NHK, GMA Network, Wild Pacific Media, та інших. Фільм «Тиха депортація» переміг у номінації «Права людини».

Документальний проєкт Крим.Реалії (Радіо Свобода) «Тиха депортація» – фільм про те, як кримських татар витісняють з Криму, як Росія знову залишає кримських татар без дому. Про те, чому кримські татари змушені масово кидати свою батьківщину, чому корінному народу Кримського півострова не залишають вибору, майже, як у 1944 році, коли радянська влада насильно вивозила кримських татар у товарних вагонах.

Герої розповіли свої життєві історії, як вони залишили анексований Росією Крим, що пережили, чому у них не було вибору залишитись, де і як живуть зараз і чи зможуть повернутися до Криму.

У фільмі використані унікальні кадри з приватних архівів героїв фільму, деякі з них - публікують вперше. Зйомки відбувалися у Польщі, Німеччині, Бельгії, Туреччині, Україні та в окупованому Криму.

Автори фільму: Анжеліка Руденко – журналістка-редакторка, Дмитро Джулай – режисер-сценарист, Микита Ісайко – оператор, Ельвіна Сеїтбуллаєва – продюсерка.

Крим.Реалії – кримський проєкт української служби Радіо Свобода – стартував у березні 2014 року, відразу після окупації та під час анексії Росією Кримського півострова.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

XS
SM
MD
LG