Доступність посилання

ТОП новини

Суд в Росії відмовив у достроковому звільненні фігуранту севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір»


Рустем Ваїтов
Рустем Ваїтов

У Росії Курганський міський суд 21 грудня відмовив в умовно-достроковому звільненні фігуранту севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустему Ваїтову. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Роман Качанов, який представляв інтереси Ваїтова.

У своєму рішенні суд послався на чинні дисциплінарні стягнення, які було накладено на Ваїтова в колонії №1 Кургану, де він відбуває покарання.

«Адміністрація колонії постійно фабрикує щодо Ваїтова дисциплінарні стягнення, щоб тримати його в ізоляції. Ваїтова, як злісного порушника встановленого порядку утримання (в такому статусі він прийшов у колонію) і засудженого за суворою статтею,... необхідно було тримати в ізоляції. Таких умов не було і, як ми вважаємо, адміністрація фабрикувала стягнення проти нього, щоб поміщати в ШІЗО, в ПКТ, щоб він перебував в умовах ізоляції, оскільки загін суворих умов відбування покарання був на ремонті до жовтня 2018 року», – пояснив адвокат.

За словами Качанова, його підзахисний, виступаючи в суді, зазначив, що у нього є дочка, за якою необхідно доглядати.

«У Ваїтова дочка – інвалід з дитинства, за якою він має доглядати. Зараз за нього це вимушено робить його дружина. По суті, просячи у суду про дострокове звільнення, Ваїтов просив не за себе, а за хвору доньку. Прокурор заявив, що був би не проти рішення про дострокове звільнення засудженого, якби не дисциплінарні стягнення з боку колонії», – розповів адвокат.

У вересні 2017 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок, згідно з яким севастопольці Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Примов, які проходили у справі «Хізб ут-Тахрір», отримали по п'ять років виправної колонії загального режиму.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними».

XS
SM
MD
LG