Суддя підконтрольного Росії Центрального районного суду Сімферополя Олександр Вороний направив кримінальну справу кримськотатарського активіста Едема Бекірова в Красноперекопський районний суд Криму. Про це йдеться в постанові суду, копію якого має у своєму розпорядженні Крим.Реалії.
У постанові йдеться про те, що кримінальна справа стосовно Бекірова має розглядатися в Красноперекопську, оскільки саме в тому районі співробітники ФСБ Росії виявили схованку з боєприпасами та вибухівкою, у зберіганні яких його звинувачують.
«Місцем закінчення злочинів є місце виявлення боєприпасів і вибухових речовин, а саме тайник... у 5 кілометрах на південь від села Рисове... Місце скоєння інкримінованих Бекірову злочинів розташоване на території Красноперекопського району Криму, у зв'язку з чим кримінальна справа непідсудна Центральному районному суду Криму», – йдеться в постанові суду.
Захист подав апеляційну скаргу на це рішення, оскільки вважає, що підсудність у кримінальній справі визначена неправильно.
«Бекіров звинувачується у зберіганні боєприпасів і вибухових речовин за попередньою змовою. Склад злочину навіть за версією слідства закінчується на зберіганні, тому доводи судді про те, що злочин закінчено в момент вилучення боєприпасів та патронів (зі схованки в районі села Рисове – КР) неспроможні, тому що навіть за версією слідства про переміщення заборонених речовин Бекіров не знав», – йдеться в скарзі адвоката Олексія Ладіна.
Сам Бекіров у розмові з адвокатом заявив, що в разі, якщо кримінальну справу розглядатимуть у Красноперекопську, він відмовиться виходити з камери СІЗО.
«Він мені пояснив, що фізично не переживе переїзд у тортурних умовах автозаку, тим більше що ізолятора тимчасового утримання в Красноперекопську немає, а найближчий розташований в Армянську. І навіть якщо він буде утримуватися в ІТТ, то умови там не відповідають тим, за яких він може вижити. Розуміючи всі ризики, Едем Бекіров пояснив, що відмовиться виходити з камери для перевезення його в Красноперекопськ, оскільки ця поїздка рівносильна смерті. Він готовий прив'язати себе до ліжка на знак протесту», – розповів Ладін.
Раніше Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова в коментарі Крим.Реалії заявила, що «хотіла б», щоб Київський районний суд Сімферополя змінив запобіжний захід із утримання в СІЗО на домашній арешт відносно Едема Бекірова.
Європейський суд із прав людей 11 червня виніс рішення у справі кримськотатарського активіста Едема Бекірова, обвинуваченого в Криму в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. Зокрема, суд постановив терміново помістити його в лікарню.
Старший слідчий кримського управління ФСБ Росії Іван Романець, незважаючи на рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), відмовляється госпіталізувати кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який перебуває в сімферопольському СІЗО анексованого Криму.
Російська прокуратура Криму підтримала відмову ФСБ в госпіталізації Бекірова.
Справа Едема Бекірова
Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські силовики на в'їзді до Криму зранку 12 грудня 2018 року. Відомо, що він прямував до Криму для відвідування 78-річної матері та родичів. Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова.
Адвокат Олексій Ладін повідомив, що Бекірова підозрюють у скоєнні злочину за статтею 222 частина 2 і 222.1 частина 2 КК Росії (зберігання і передача вибухових речовин та боєприпасів). Юрист Ліля Гемеджи зазначила, що активісту закидають поширення і транспортування понад 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів. Бекіров неодноразово заявляв про свою невинуватість.