У Сімферополі російські силовики затримали чоловіка за підозрою у підриві залізничних колій. Його катували та погрожували, пише видання «Ґрати».
Йдеться про 33-річного Кирила Баранника. Його затримали 30 травня на набережній Салгира у Сімферополі. Як пише видання, йому надягли на голову мішок і відвезли в управління ФСБ. Баранника допитали, і він визнав провину в підриві залізничних колій біля села Поштове Бахчисарайського району 23 лютого.
Незважаючи на це, як стверджує Баранник, співробітники ФСБ почали його бити і катувати електричним струмом. Він написав у заяві до створеного Росією військово-слідчого відділу Слідчого комітету в Криму. У заяві він просив перевірити дії невідомих йому співробітників ФСБ, знайти тих, хто його катував і притягнути до відповідальності.
Протокол затримання на Баранника склали лише наступного дня. Те, що його насправді затримали на день раніше, підтвердила мати Баранника. Наступного дня Київський райсуд Сімферополя заарештував його та відправив до СІЗО №2. На сайті суду записів про арешт Баранника немає.
У ніч із 5 на 6 червня Баранника вивезли до управління ФСБ, де, за його словами, катували електричним струмом близько 3-4 годин. Баранника намагалися змусити зізнатися у підриві залізниці біля села Чистеньке Сімферопольського району 18 травня. Він відмовлявся визнати свою участь у цьому навіть під тортурами.
У ніч із 9 на 10 червня Баранника знову вивезли з ізолятора до ФСБ, щоб катувати. Катування тривали всю ніч протягом шести годин. Адвокат Олексій Ладін, який відвідав Баранника у СІЗО, підтвердив «Ґратам», що бачив на його пальцях опіки від електрики, пухлини та синці в районі ребер.
Видання також звертає увагу, що слідство у справі Баранника ведуть слідчі ФСБ Олександр Лавров та Олександр Кузнецов. Лавров брав участь у справі художника з Євпаторії Богдана Зізи, який був засуджений на 15 років за антивоєнну акцію. Зіза стверджував, що Лавров бив його і змусив сказати на камеру завчений текст зізнання.
11 червня російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявляв про пошкодження залізниці у Кіровському районі Криму, через що на кілька годин було зупинено рух поїздів.
18 травня у Сімферопольському районі з рейок зійшло кілька вагонів. ФГУП «КЖД» тоді заявило, що причина аварії – «втручання сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту». Після цього російська влада Криму анонсувала посилення заходу безпеки на залізниці.
Спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов назвав «підривом» інцидент та звинуватив у ньому Україну. За словами підконтрольного Росії міністра транспорту Криму Миколи Лукашенка, внаслідок інциденту пошкоджено до 150 метрів залізничної колії.
В українській розвідці заявили, що російські військові використали цю залізницю для перевезення зброї, а говорячи про сам інцидент спікер Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов сказав, що залізничні колії «не витримали, втомилися і тепер на якийсь час не функціонують».
Раніше повідомлялося, що ввечері 23 лютого у Бахчисарайському районі Криму невідомі пошкодили залізницю. Внаслідок інциденту було зупинено рух електричок та поїздів.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на території Криму діє високий (жовтий) рівень терористичної небезпеки, який також поширюється на об'єкти інфраструктури.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.