На території анексованого Криму почастішали випадки звинувачення з боку російської влади у шпигунстві, заявив заступник голови Кримської правозахисної групи (КПГ) Володимир Чекригін у коментарі мовнику «Суспільне».
Чекригін також повідомив, що збільшення кількості таких справ пов'язане зі збільшенням ударів Збройних сил України по території Криму.
«Звичайно, що вони розшукують людей, які можуть передавати інформацію абомякі тим чи іншим шляхом сприяли проведенню якихось операцій на території Криму. Звичайно, що у більшості випадків вони нікого знайти не можуть, але їм потрібно показувати якось ефективність своєї діяльності і тому по таких справах можуть брати випадкових людей, які ніяк з цими справами не повʼязані», – розповів заступник голови КПГ.
До того ж, за словами Чекригіна, на території півострова затримують та звинувачують не лише кримчан, а й людей, які приїхали з новоокупованих Росією територій України.
«(Їх – КР) також звинувачують або в терактах, або у підготовці до диверсій і до багатьох з них навіть не допускають адвокатів. Росія також не визнає, що вона їх утримує», – наголосив він.
Також Чекригін зазначив, що росіяни заводять «абсолютно міфічні справи», тому що окупаційні суди співпрацюють з ФСБ, так само як й адвокати, які тиснуть на обвинувачених.
За даними українських правозахисників, у Криму з 2014 року не менше 16 громадян України засуджено за звинуваченнями у «шпигунстві» та «диверсіях». Серед них є фрілансер Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) Владислав Єсипенко. Також у списку «Кримської правозахисної групи» фігурують: Андрій Захтей, Володимир Дудка, Олексій Бессарабов, Дмитро Штибліков, Геннадій Лемешко, Леонід Пархоменко, Костянтин Давиденко, Дмитро Долгополов, Ганна Сухоносова, Юнус Машаріпов, Іван Яцкін, Костянтин Стеценко (Худолій).
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.