Доступність посилання

ТОП новини

Російські силовики чинили психологічний тиск на підозрюваного у зраді кримчанина – адвокат


Микола Полозов
Микола Полозов

Російський адвокат Микола Полозов стверджує, що на затриманого кримчанина Івана Яцкіна, якого російські силові структури підозрюють у зраді (стаття 275 КК Росії), чинили «сильний психологічний тиск».

Яцкін – уродженець села Войкове Первомайського району Криму. Після затримання наприкінці 2019 року його вивезли до Москви, розповів у коментарі кореспонденту Крим.Реалії Полозов.

«Його фактично відразу вивезли до Москви, в СІЗО «Лефортово». З моменту, як його вивезли, до кінця грудня про нього нічого нікому не було відомо. Звинувачують його в тому, що він, діючи в інтересах української держави, перебуваючи в окупованому Криму, в інтересах СБУ передавав відомості, які становлять державну таємницю Росії, пов'язану з російськими силовиками в Криму», – пояснив адвокат.

За версією слідства, Яцкін є громадянином двох країн: України і Росії.

«Тортур до нього не застосовували, але чинили дуже сильний психологічний тиск. Частина його сім'ї перебуває в Криму, обіцяли його сім'ї великі неприємності. З жовтня до грудня у нього не було взагалі ніякої підтримки, його інтереси представляв адвокат за призначенням», – зазначив Полозов.

За словами адвоката, у Яцкіна двоє неповнолітніх дітей на утриманні, ще одна дитина має народитися незабаром.

Російські силовики поки не коментували заяви адвоката.

Крим.Реалії звернулися до Служби безпеки України за коментарем.

Раніше російське інформагентство ТАСС повідомляло, що деталі кримінальної справи стосовно кримчанина не уточнюються «в інтересах слідства».

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG