Доступність посилання

ТОП новини

У Росії засудженому у справі кримських мусульман Джемілю Гафарову відмовляють у медичному обстеженні


Джеміль Гафаров
Джеміль Гафаров

Засудженому на 13 років позбавлення волі у справі кримських мусульман кримчанину Джемілю Гафарову відмовляють у проведенні медичного обстеження.

Про це громадське об'єднання «Кримська солідарність» повідомив адвокат Гафарова Еміль Курбедінов.

«Він каже, що йому дуже зле, двічі на день бувають напади; вчора в нього нарешті взяли кров на аналізи, але вже другий день кров не відносять до МОТБ (будівля розташована поряд). Каже, що намагаються дати якісь ліки, але щоб їх пити – потрібна консультація лікаря щодо нирок, у нього ниркова недостатність, а те, що дають від серця – може позначитися на нирках. Він навіть не встає, коли говорить», – повідомив Курбедінов.

Сам Джеміль Гафаров вважає, що лікування йому надавати не мають наміру і вже чекає на етап до російської колонії.

«Виживу я на етапі чи ні – незрозуміло. Як мене будуть місяцями етапувати? Їхати буде дуже важко», – цитує Гафарова «Кримська солідарність».

13 січня «Кримська солідарність» із посиланням на правозахисний офіс кримських адвокатів повідомляла, що стан здоров'я засудженого у справі кримських мусульман політв'язня Джеміля Гафарова «різко погіршився».

За словами дружини ув'язненого Разіє Гафарової, у 2017 році, до порушення кримінальної справи, він переніс інфаркт міокарда. Того ж року йому діагностували хронічну ниркову недостатність із порушенням фільтрації нирок. Політв'язень потребує регулярного діалізу нирок, який в умовах СІЗО проводити неможливо.

Російська ФСВП публічно не коментує інформацію адвокатів і рідних Гафарова.

11 січня кримських татар Аліма Карімова, Сейрана Муртазу, Ерфана Османова, Джеміля Гафарова та Сервета Газієва, звинувачених у «справі кримських мусульман», російський суд засудив до 13 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Алім Карімов, Сейран Муртаза та Ерфан Османов були затримані після обшуків співробітниками ФСБ, МВС Росії та Росгвардії у будинках кримськотатарських активістів 27 березня 2019 року. Загалом тоді було затримано 24 особи. 27 і 28 березня 2019 року російський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG