Рада Європи згадала фрилансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка, якого Росія звинуватила у «зв'язках з українськими спецслужбами» та «зберіганні й перевезенні боєприпасів», у доповіді, присвяченій переслідуванням працівників преси.
У звіті «Свобода преси в Європі: час переламати ситуацію» йдеться, що у 2023 році переслідування журналістів в анексованому Криму триває, про що свідчить затримання журналістів Лютфіє Зудієвої та Куламета Ібраїмова, вирок журналісту і письменнику Сергію Цигіпі за звинуваченнями у шпигунстві, а також відмова російської влади у наданні належного медичного лікування журналістці Ірині Данилович.
Як зазначається, у грудні 2023 року щонайменше 17 українських журналістів було затримано Росією у Криму та на інших окупованих територіях України.
«У грудні 2023 року російська влада затримала як мінімум 27 журналістів, а також 17 українських представників засобів масової інформації з окупованих територій. Хоча журналістів затримували на кілька днів за спроби висвітлення судових процесів, основну частину звинувачень становлять звинувачення у поширенні неправдивої інформації про збройні сили», – йдеться у доповіді.
10 березня 2021 року позаштатний журналіст Крим.Реалії Владислав Єсипенко перестав виходити на зв'язок із рідними – невдовзі стало відомо, що ФСБ Росії затримала чоловіка, звинувативши його у «зв'язках з українськими спецслужбами» та «зберіганні та перевезенні боєприпасів».
16 лютого 2022 року російський суддя в Криму Длявер Берберов засудив Єсипенка до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. Російське обвинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі.
Пізніше, 18 серпня 2022 року, підконтрольний Росії Верховний суд Криму пом'якшив вирок Єсипенку до 5 років колонії загального режиму та штрафу 110 тисяч рублів.
У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Єсипенку вирок.
Держдепартамент США також засудив вирок Єсипенку, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму».
Європейська федерація журналістів (EFJ) назвала «пародією на правосуддя» російський вирок у Криму у кримінальній справі проти Єсипенка.
Сам Єсипенко стверджує, що російські силовики його катували, зокрема електричним струмом, домагаючись свідчень.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.