Доступність посилання

ТОП новини

Президент Радіо Свобода привітав приїзд Миколи Семени на материкову частину України


Джеймі Флай
Джеймі Флай

Президент корпорації Радіо Свобода Джеймі Флай відреагував на приїзд журналіста Миколи Семени із анексованого Криму на материкову частину України.

«Новини, що Микола – у безпеці, довгоочікувані й радісні. Його арешт майже чотири роки тому за публікацію критики щодо анексії Криму Росією завжди був помилкою і порушенням прав людини. Я радий, що Микола вільний і може відновити свою письменницьку кар’єру на благо українців», – заявив він.

18 лютого оглядач Крим.Реалії Микола Семена виїхав з анексованого Росією Криму на материкову частину України на лікування.

Микола Семена
Микола Семена

28 січня стало відомо, що журналіст, автор Крим.Реалії Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

Президент RFE/RL Джеймі Флай привітав зняття російської судимості з автора Крим.Реалії. При цьому він зазначив, що переслідування в анексованому Криму Миколи Семени – політично мотивоване.

Справа Миколи Семени

Микола Семена – кримський журналіст, автор Крим.Реалії, заслужений журналіст України. У квітні 2016 року співробітники російської ФСБ провели обшук у його квартирі. Пізніше вони заявили, що стосовно журналіста порушено кримінальну справу через його публікації про громадянську блокаду півострова. Цей матеріал, опублікований на сайті Крим.Реалії в рубриці «Точка зору», російські слідчі розцінили як заклик до порушення територіальної цілісності Росії (публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії (стаття 280.1 КК Росії).

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферороля засудив Семену до двох із половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили вирок Семені.

Експрезидент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Том Кент назвав необґрунтованими звинувачення проти журналіста Миколи Семени, також зазначивши, що вирок підконтрольного Кремлю суду в Криму, має бути скасований.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

XS
SM
MD
LG