Доступність посилання

ТОП новини

Поклонська пояснила, чому затримується її від'їзд до Кабо-Верде


Наталя Поклонська
Наталя Поклонська

Колишній російський прокурор Криму та ексдепутат Держдуми Росії Наталя Поклонська стверджує, що не відбула до місця нової роботи послом Росії у Кабо-Верде через «процедуру працевлаштування». Про це вона повідомила агенцію «РИА Новости».

«Я справді перебуваю в Росії. Пов'язано це з тим, що МЗС Росії ще проводить необхідні процедури щодо мого працевлаштування», – сказала вона, додавши, що про дату від'їзду повідомить додатково.

Коментуючи публікації у телеграм-каналах про те, що, перебуваючи у Росії, регулярно отримує гроші за роботу дипломата, експрокурор Криму це спростувала.

«З приводу переживань окремих осіб про нарахування мені заздалегідь заробітної плати – пояснюю, що з моменту закінчення терміну повноважень депутата Держдуми заробітну плату не отримую», – сказала Поклонська.

Президент Росії Володимир Путін на початку жовтня підписав указ про призначення послом Росії в Кабо-Верде Наталії Поклонської.

Поклонська стверджувала, що прибуде до Кабо-Верде протягом місяця з моменту публікації указу Путіна.

Після цього речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко нагадав, що Поклонська перебуває в розшуку. Ексзаступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов зазначив, що призначену послом Росії в Кабо-Верде Поклонську можуть екстрадувати в Україну. У відповідь на це речниця МЗС Росії Марія Захарова сказала, що Поклонська «має дипломатичний імунітет».

Поклонська заявляла, що у Києва «немає підстав» для депортації її з Кабо-Верде в Україну і назвала «порожніми» погрози української влади депортувати її.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Наталя Поклонська

До 2014 року Наталя Поклонська працювала в органах прокуратури України. Навесні 2014 року підконтрольна Кремлю влада півострова призначила її прокурором Криму. Поклонська ініціювала заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в Росії та в анексованому Криму, виступала в ролі обвинувача проти громадян України у справах «про тероризм», «напад на співробітників «Беркута» тощо.

У 2016 році після російських виборів, проведених на півострові, вона стала депутатом Державної Думи. Україна і Захід ці вибори не визнали.

За інформацією Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Поклонській оголошено підозру в «створенні злочинної організації», «незаконному позбавленні волі або викраденні людини» («справа кримських терористів», за якою у 2014 році в Криму було затримано і потім засуджено в Росії кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія), «порушенні законів і звичаїв війни».

Крім цього, Поклонська фігурує у низці українських розслідувань, за якими їй не висували підозри. Зокрема, за даними прокуратури, мова йде про блокування доступу до сайту Крим.Реалії на території півострова і в Росії, що кваліфікується як «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

Також у Прокуратурі АРК і Севастополя вказують на участь Поклонської у виборах до Держдуми Росії як кандидата від анексованого Криму, чим вона «завдала шкоди суверенітету України». Ознаки цього злочину кваліфікуються як «державна зрада».

В інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону Поклонська заявила, що не знає, в чому її звинувачують в Україні, тому що їй «не надійшло письмове повідомлення». Але в Прокуратурі АРК стверджують, що її адвокати в Києві приходять до органів попереднього розслідування, в прокуратуру, в суд, знайомляться з матеріалами кримінального провадження.

XS
SM
MD
LG