Доступність посилання

ТОП новини

Поклонська назвала себе «господинею Криму»


Наталя Поклонська
Наталя Поклонська

Експрокурор анексованого Криму, депутат Державної Думи Росії Наталя Поклонська в інтерв'ю Ксенії Собчак назвала себе «господинею Криму». Цим Поклонська пояснила своє бажання розмовляти з російською журналісткою тільки на території півострова.

«Я всю основну свою кар'єру прослужила в органах прокуратури, для мене дуже важливо перебувати в тій атмосфері, в тій обстановці, де я у себе вдома. Я тут господиня і мені так було набагато зручніше», – сказала Поклонська.

Для інтерв'ю Ксенія Собчак приїхала до Криму, заявивши, що «вона тут як журналістка». Сама розмова пройшла в етнографічному центрі «В гостях у кримських татар» у Бахчисараї.

До анексії Криму Наталя Поклонська працювала в органах прокуратури України. Навесні 2014 року підконтрольна Кремлю влада півострова призначила її прокурором Криму. Вона ініціювала заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в Росії та на анексованому півострові.

Поклонську обрали до Держдуми Росії на виборах, які влаштувала Москва на півострові. Україна і Захід не визнали ці вибори.

Раніше Прокуратура АРК повідомила Крим.Реалії, що Поклонській оголошено підозру в «створенні злочинної організації», «незаконному позбавленні волі або викраденні людини» («справа кримських терористів», за якою у 2014 році в Криму було затримано і потім засуджено в Росії кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія), «порушенні законів і звичаїв війни».

Крім цього, Поклонська фігурує ву низці українських розслідувань, за якими їй не висували підозри. Зокрема, за даними прокуратури, мова йде про блокування доступу до сайту Крим.Реалії на території півострова і в Росії, що кваліфікується як «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

Також у Прокуратурі АРК вказують на участь Поклонської у виборах до Держдуми Росії як кандидата від анексованого Криму, чим вона «завдала шкоди суверенітету України». Ознаки цього злочину кваліфікуються як «державна зрада».

В інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону Поклонська заявила, що не знає, в чому її звинувачують в Україні, тому що їй «не надійшло письмове повідомлення». Але в Прокуратурі АРК стверджують, її адвокати в Києві приходять в органи попереднього розслідування, в прокуратуру, в суд, знайомляться з матеріалами кримінального провадження.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG