Мілітаризація Криму Росією – це одне з ключових питань роботи майбутньої платформи з деокупації півострова, розповіла Крим.Реалії перша заступниця голови МЗС України Еміне Джеппар.
«Важливий аспект, який я хочу підкреслити – це те, що ми плануємо представити мілітаризацію (Криму – КР) як один з ключових наслідків окупації півострова», – сказала Джеппар.
За її словами, завдання Росії у Криму – це не розвиток туризму, а створення військової бази.
«І всі ті заходи, які впроваджуються, наприклад, будівництво доріг, садочків – це все для обслуговування армії, дітей військових, яких завозять до Криму», – сказала Джеппар.
Вона зазначила, що платформа з деокупації Криму буде вміщати всі заходи, що стосуються Криму, на різних рівнях.
За її словами, Росію запросять брати участь в міжнародній платформі з деокупацію Криму, але надій на її участь мало.
Раніше президент України Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав до участі в створенні міжнародної Кримської платформи з деокупації півострова та підтримки оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини в анексованому Криму.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба стверджував, що в його відомстві вже готова пропозиція до президента Володимира Зеленського щодо створення міжнародної платформи для переговорів стосовно деокупації Криму.
До цього Кулеба зазначав, що Україна очікує і буде вдячна, якщо Польща стане одним з лідерів міжнародної платформи з деокупацію Криму. Він також говорив, що не бачить Росію в роботі міжнародного майданчика з питання деокупації Криму.
Раніше МЗС України заявило, що російській владі в Криму не вистачає води на прискорений розвиток військових об'єктів і підприємств військово-промислового комплексу. Російське МЗС стверджує, що Київ «порушив свої правозахисні зобов'язання», закріплені в міжнародних документах щодо води для Криму.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.