Доступність посилання

ТОП новини

ICAO розслідує перехоплення літака Ryanair владою Білорусі


Перші результати розслідування мають бути оприлюднені 25 червня
Перші результати розслідування мають бути оприлюднені 25 червня

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) проведе розслідування обставин вимушеної посадки літака ірландської компанії Ryanair в Мінську, повідомив міністр транспорту Ірландії Імон Райан, інформує Радіо Свобода.

«Ці неприйнятні дії стали атакою на європейську авіаційну безпеку і поставили під загрозу життя пасажирів і членів екіпажу, коли вони подорожували між двома столицями ЄС», – заявив ірландський міністр.

Перші результати розслідування мають бути оприлюднені 25 червня.

Розслідувати інцидент в Мінську ICAO закликали Естонія, Франція, Ірландія, Норвегія, Великобританія, США, Німеччина та Бельгія. Як передає Reuters з посиланням на джерела, Росія і Китай відмовилися приєднатися до розслідування.

Літак компанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, вимушено посадили 23 травня в Мінську через повідомлення про мінування, яке виявилося хибним. Для супроводу пасажирського літака Білорусь підняла в небо винищувач МіГ-29. За інформацією білоруських державних медіа, наказ про це віддав особисто Олександр Лукашенко.

Білоруська влада заявила, що повідомлення про бомбу надійшло в аеропорт Мінська від палестинського угруповання «Хамас». Однак те заперечило свою причетність до інциденту. Пізніше сервіс електронної пошти ProtonMail, через який надійшов лист про закладену бомбу, заявив, що воно надійшло на пошту мінського аеропорту вже після того, як влада розповіла про мінування екіпажу Ryanair і літак розвернувся в бік Мінська.

Після екстреної посадки в Мінську був затриманий білоруський опозиційний журналіст і блогер Роман Протасевич. Також була затримана і дівчина-росіянка.

Інцидент з літаком Ryanair і затриманням Романа Протасевича викликав різку реакцію західних

Країни Заходу розкритикували затримання Протасевича. Європейські авіакомпанії почали міняти маршрути своїх лайнерів, щоб вони не заходили в простір Білорусі. Міністерство закордонних справ Білорусі водночас заявило, «вражене поспішністю відверто войовничих заяв з боку низки країн і європейських структур». У Мінську заявили, що «правила авіаційної безпеки – це абсолютний пріоритет, до того ж скрізь і для всіх». При цьому у своїй заяві міністерство не згадало про затримання Протасевича.

У Білорусі Протасевичу загрожує щонайменше тривалий тюремний термін за звинуваченням в організації масових заворушень.

XS
SM
MD
LG