Доступність посилання

ТОП новини

В Україні заочно засудили до 14 років колишнього військового з Криму, який став «отаманом Мелітопольської казачої дружини»


Сергій Юрченко
Сергій Юрченко

В Україні заочно засудили до 14 років позбавлення волі колишнього українського військового з Криму, який у 2014 році почав співпрацювати з російськими військами, брав участь в анексії півострова, вів бойові дії проти сил АТО, а після повномасштабного вторгнення РФ в Україну став отаманом російської «казачої дружини» в окупованому Мелітополі.

Про це повідомляє пресслужба Запорізької обласної військової адміністрації з посиланням на Службу безпеки України.

Стверджується, що як отаман «казачої дружини» він організував патрулювання Мелітополя з метою виявлення проукраїнськи налаштованих жителів. Пріоритетом у їхній діяльності було встановлення учасників руху «Жовта стрічка». Також «задокументовано факти залучення озброєних учасників угруповання до охорони незаконних блокпостів у Мелітопольському районі». Там вони, зокрема, зупиняли громадський транспорт та автомобілі місцевих жителів і проводили протиправні обшуки.

Також стверджується, що у липні 2022 року засуджений «пішов на підвищення» і був призначений головою так званої «Смирнівської військово-цивільної адміністрації».

Суд визнав його винним за частиною 5, частиною 7 статті 111-1 (колабораційна діяльність) та частиною 4 статті 260 (участь у складі непередбачених законами України воєнізованих формувань) Кримінального кодексу України.

У повідомленні не вказується ім'я та прізвище засудженого, проте з відкритих джерел та опублікованої фотографії випливає, що йдеться про Сергія Юрченка. У 2020 році Прокуратура АРК спільно з головним управлінням Нацполіції в АР Крим та Севастополі повідомила йому про підозру за ч. 5 ст. 260 КК України.

Сам Юрченко, коментуючи свій вирок для російського державного інформаційного агентства ТАСС, заявив про «некомпетентність» українських суддів «через помилки в звинуваченні».

«Я б суддям, які ухвалювали вирок, зарплату не заплатив би. Я не був головою сільради. Я був заступником голови Куйбишевської військово-цивільної адміністрації. Ще одне – я депутат Законодавчих зборів Запорізької області. Якби дізналися – ще кілька років накинули б. Вони просто некомпетентні», – зазначив Юрченко.

23 квітня 2014 року СБУ затримала Юрченка під час виїзду з Криму, як з'ясувалося, його підозрювали у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Санкція статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі.

А вже за місяць Юрченка разом з одним із лідерів підтримуваних Росією озброєних бойовиків на Донбасі Павлом Губарєвим обміняли на трьох офіцерів українського спецпідрозділу «Альфа», захоплених у полон бойовиками у Краматорську.

Водночас кримські ЗМІ писали, що визволення Юрченка відбулося завдяки участі російських депутатів та Благочинного Севастопольського округу УПЦ Московського патріархату Сергія Халюти. В анексованому Криму Юрченка зустрічали як героя.

Раніше представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

XS
SM
MD
LG