Доступність посилання

ТОП новини

Російський суд переніс розгляд справи про «водну блокаду» Криму – ЗМІ


Російський Арбітражний суд у Криму, ілюстративне фото
Російський Арбітражний суд у Криму, ілюстративне фото

Російський Арбітражний суд у Криму переніс розгляд справи про «водну блокаду» Криму.

Як повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАСС, «розгляд справи по суті» перенесено на 13 вересня. Як стверджують у суді, «розгляд відкладено для ознайомлення з документами із розрахунками збитків бюджету».

Раніше російська влада Криму заявляла про намір «стягнути» з України понад 150 мільярдів рублів «збитків через водну блокаду».

Після початку широкомасштабного вторгнення в Україну Росія захопила всі гідротехнічні споруди Північно-Кримського каналу, що регулювали водопостачання з Каховського водосховища у Крим. 27 лютого 2022 року російські військові зруйнували тимчасову греблю, автомобільний міст і головну перегородкову споруду каналу.

Російська влада вирішила відмовитися від використання води з дна Азовського моря та опріснювальних установок для забезпечення Криму після захоплення російською армією гідротехнічних споруд Північно-Кримського каналу в Херсонській області.

17 березня 2022 року повідомлялося, що вода з Дніпра Північно-Кримським каналом самопливом дійшла до села Побєдного Джанкойського району.

Служба безпеки України скерувала до суду обвинувачення проти російських офіцерів Михайла Яснікова та Дмитра Маркова за підрив споруд Північно-Кримського каналу та інші злочини під час війни Росії проти України.

16 грудня 2022 року Генштаб ЗСУ повідомив, що Росія посилює охорону захоплених об'єктів водопостачання анексованого Криму на окупованій частині Херсонської області.

За даними Державної екологічної інспекції України, Росія завдала Україні понад 15 мільярдів гривень збитків, запустивши подачу дніпровської води Північно-Кримським каналом.

За даними підконтрольного Кремлю Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), 85% росіян вважають «зняття водної блокади Криму» найвагомішою подією «спеціальної військової операції» (так влада РФ називає війну проти України). Раніше російське видання «Проект» заявило, що російські соціологічні центри – ВЦВГД та ФОМ – ставлять респондентам питання «з підказкою» та не публікують «погані» відповіді. Роблять вони це на вимогу Кремля.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG