Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат про «справу Веджіє Кашка»: у ЄСПЛ прийняли скаргу рідних, але дата розгляду справи невідома


Веджіє Кашка, архівне фото
Веджіє Кашка, архівне фото

Адвокат Микола Полозов нагадав, що 4 роки тому в Криму трагічно загинула ветеран національного руху кримських татар Веджіє Кашка. Її рідні вважають винними у смерті жінки російських силовиків і передали скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). За словами адвоката, скаргу в суді ухвалили, але дату розгляду цієї справи досі не визначено.

«Російська влада відмовилася провести належне розслідування обставин її смерті. Ніхто із силовиків жодної відповідальності не зазнав. Європейський суд прийняв у своє провадження скаргу сина Веджіє Кашка. Дата розгляду справи невідома», – повідомив Полозов.

Про те, що ЄСПЛ комунікував скаргу у справі Веджіє Кашка, Полозов повідомляв ще в січні цього року. Комуніціювати скаргу в процесуальній практиці означає процедуру направлення скарги, що надійшла до суду державі, дії якої оскаржуються, для ознайомлення та подання у ній письмових зауважень до суду.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Справа Веджіє Кашка

23 листопада 2017 року в Сімферополі російські силовики затримали групу кримських татар – Казіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи.

Їх підозрюють у вимаганні коштів у громадянина Туреччини Юсуфа Айтана. Під час затримання російськими силовиками стало зле ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Пізніше жінка померла.

Активіст кримськотатарського національного руху Наріман Джелял стверджує, що громадянин Туреччини, через якого затримали групу активістів, вкрав гроші сім'ї Веджіє Кашка.

27 січня підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя змінив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка» Бекіру Дегерменджи, Казіму Аметову і Руслану Трубачу та відправив їх під домашній арешт.

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG