Доступність посилання

ТОП новини

Росія понад місяць тренувала своїх військових на винищувачах у Криму – командування


Иллюстрационное фото
Иллюстрационное фото

Льотчики окремого корабельного винищувального авіаполку Північного флоту завершили підготовку за програмою польотів з палуби авіаносця на аеродромі Саки в Криму, де розташований наземний інженерно-технічний авіаційний комплекс (НІТКА), повідомляє пресслужба Північного флоту Міноборони Росії.

«З 9 жовтня до 15 листопада північноморці відпрацювали 13 льотних змін і провели у повітрі близько 100 годин. Пілоти виконали понад 1000 вправ на тренажері НІТКА: проходів над палубою, торкання її випущеними шасі та зачепів гаком за трос авіафінішера», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до польотів на тренажері залучалися як молоді, так і досвідчені льотчики.

У пресслужбі зазначили, що раніше, у серпні-вересні, подібний курс підготовки до посадок на авіаносець на тренажері НІТКА а Криму пройшли льотчики корабельного винищувального авіаполку Північного флоту на літаках Су-33.

За інформацією флоту, повернення льотчиків-північноморців на Кольський півострів планується наприкінці цього тижня.

Російські військові після анексії Криму регулярно проводять тренувальні польоти у рамках навчань на півострові.

На початку листопада цього року повідомлялося, що Росія має намір розгорнути в Криму нові ракетні комплекси.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомляв, що потрібна більша присутність НАТО в Чорному морі після ситуації з російською анексією Криму та подальшою мілітаризацією півострова.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Мілітаризація Криму

Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.

У січні 2018 року в районі мису Фіолент на бойове чергування заступили російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». У вересні 2018 року такі ж комплекси розмістили і в Євпаторії, а наприкінці року – в Джанкої.

У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.

Заступник постійного представника України в ООН Юрій Вітренко висловив побоювання щодо можливого розміщення Росією ядерної зброї на півострові. Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос повідомив, що в Криму є кілька об'єктів, де може бути ядерна зброя. Він вважає, що можливість її розміщення на півострові «досить велика».

У 2016 році представник Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не має наміру ні з ким обговорювати розміщення ядерної та неядерної зброї в Криму.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

XS
SM
MD
LG