Український суд наклав арешт на 13 літаків російського авіаперевізника, що використовувалися для перевезення пасажирів в аеропорт Сімферополя і з нього.
Про це 5 серпня повідомила пресслужба прокуратури АР Крим і Севастополя.
«Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні… встановлено неодноразове порушення посадовими особами однієї з російських авіакомпаній, яка здійснює регулярні рейси на окуповану територію, порядку в’їзду і виїзду з неї, з метою заподіяння шкоди інтересам України», – йдеться в повідомленні.
У прокуратурі додали, що в період з 2019 року і по теперішній час, «в порушення норм міжнародного й українського законодавства, авіаперевізник незаконно використовував 13 пасажирських літаків марки Airbus для переправлення осіб через державний кордон України, а на його офіційному вебсайті здійснюється безпосередній продаж квитків на півострів, а також на виліт звідти».
«Здійснення перельотів іноземними (переважно російськими) авіакомпаніями на тимчасово окуповану територію АР Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права, дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів і капітанів повітряних суден», – пояснили в прокуратурі.
У відомстві не вказують назву авіаперевізника. Реакції російської сторони на черговий заочний арешт, накладений українським судом на літаки російських перевізників, поки що не було.
У квітні в прокуратурі АРК повідомляли про арешт 12 літаків російської авіакомпанії за польоти до Криму.
За даними наглядового відомства, тепер відомо, що не менше ніж 37 російських авіакомпаній здійснюють регулярні авіаперевезення на півострів. Раніше в рамках даного кримінального провадження було накладено арешт на 211 повітряних суден.
Крим.Реалії раніше намагалися з’ясувати, які конкретно авіакомпанії потрапили в список, чиї літаки виявилися під арештом, і встановив, що таких як мінімум 37, серед них: АТ «Авіакомпанія «Росія», ТОВ «Глобус», ВАТ АК «Уральські авіалінії» , ПАТ «Аерофлот – російські авіалінії», АТ «Ред Вінгс», АТ «Авіаційна компанія «Руслайн», ТОВ «Джет Експрес», ТОВ «Північний вітер», АТ «Авіакомпанія Якутія», ТОВ «Газпром-авіа».
Аеропорт «Сімферополь»
16 квітня 2018 року в Сімферополі російська влада відкрила новий термінал аеропорту. Його побудували за 22 місяці і за майже 32 млрд рублів (13 млрд грн – КР).
Україна як держава, відповідальна за повітряний простір над Кримом, після анексії Криму Росією закрила його для повітряного руху, також закрила всі кримські аеропорти для цивільної авіації України. Будь-які польоти туди і звідти є порушенням законів України і міжнародних правил. Пізніше деякі маршрути над Чорним морем були знову відкриті для руху цивільної авіації. Російські авіакомпанії, всупереч забороні, продовжують літати до анексованого Криму в порушення міжнародних норм.