Доступність посилання

ТОП новини

В Офісі президента України заявили, що не причетні до вибухів у Криму


Наслідки вибухів у Криму, 9 серпня 2022 року
Наслідки вибухів у Криму, 9 серпня 2022 року

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Київ не причетний до вибухів на російському військовому аеродромі в Новофедорівці Сакського району Криму. Про це він сказав в ефірі російського телеканалу «Дождь».

«Ну, звісно, ні. Ми тут до чого?», – сказав Подоляк, відповідаючи на запитання, чи офіційний Київ бере на себе відповідальність за вибухи в Криму.

Подоляк припустив, що, можливо, причиною вибухів у Криму є «неефективне управління всередині Російської Федерації, вибух боєкомплекту».

Він не виключає, що підірвати російський аеродром у Криму могли партизани.

9 серпня локальні медіа повідомили про вибухи на військовому аеродромі в Новофедорівці, біля міста Саки, в окупованому Криму. Міністерство оборони Росії заявило про «детонацію кількох авіаційних боєприпасів».

Російський голова Криму Сергій Аксьонов відреагував на вибухи, виїхавши на місце події. Російська влада заявила, що евакуювала близько 30 людей із «найближчих будинків». Загальну евакуацію вирішили не проводити.

У Міноборони Росії стверджують, що причиною вибухів на військовому летовищі в селищі Новофедорівка (Саки) стала «детонація кількох авіаційних боєприпасів». Як повідомляє російське видання «Интерфакс» із посиланням на власне джерело в Міноборони РФ, у відомстві вважають основною причиною вибухів «порушення правил пожежної безпеки».

Міністерство оборони України також прокоментувало вибухи на російському військовому аеродромі в селищі Новофедорівка, заявивши, що відомство «не може встановити причини займання».

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

XS
SM
MD
LG