Доступність посилання

ТОП новини

СOVID-19: план вакцинації в Криму виконаний лише на 29% – влада


У Криму план вакцинації населення російськими вакцинами від СOVID-19 виконаний лише на 29%, повідомив під час щотижневого брифінгу 16 червня міністр охорони здоров'я Криму Олександр Остапенко.

«На сьогодні в регіон поставлено 301 962 дози вакцини. Відсоток використання поставленої вакцини становить 91. Вакциновано першим етапом 265 850 осіб, з яких старше 60 років 126 133 особи. Виконання плану вакцинації у нас становить 29 відсотків від показаної кількості. Вакциновано другим етапом 198 895 осіб, з яких старше 60 років 98 976 громадян», – цитує Остапенко пресслужба кримського МОЗ.

У зв'язку з цим Остапенко вказав на те, що в Криму необхідно збільшити темпи вакцинації вдвічі. За його інформацією, в регіоні продовжує функціонувати 120 пунктів вакцинації, 57 виїзних бригад і ті ж мобільні пункти, що здійснюють вакцинацію в громадських місцях.

Під час того ж брифінгу заступник голови кримського Роспотребнадзору Дмитро Крутіков повідомив, що за останній тиждень у Криму кількість хворих на коронавірусну інфекцією збільшилася на 16%, а найбільші темпи зростання зафіксовані в Ялті, де за останні три тижні приріст нових випадків COVID-19 склав 74%.

Нагадаємо, що за минулу добу в Криму зафіксували 144 випадки коронавірусної інфекції. В управлінні Роспотребнадзору повідомляли, що мають намір запропонувати оперативному штабу Криму з протидії коронавірусу посилити обмеження, запроваджені раніше через пандемію COVID-19, якщо в регіоні не дотримуватимуться маскового режиму і соціального дистанціювання, а темпи приросту заражених не почнуть знижуватися.

Відомості російської влади Криму та Севастополя про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування серед російських військових і спецслужб.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

XS
SM
MD
LG