Підконтрольний Росії голова кримського парламенту Володимир Константинов заявив, що не допустить появи другої назви Криму.
Про це він сказав журналістам 17 вересня.
«Я категоричний противник ось цих ідей. У нас в Криму є чим займатися, у нас колосальний обсяг завдань і проблем. Крим після «кримської весни» знає весь світ. А завтра запитаєте – Таврида – і ми будемо всі розповідати, що колись це було (Кримом). Ну навіщо», – сказав Константинов.
Про ініціативу кримських греків ввести другу назву Криму повідомив 16 вересня російський віце-прем'єр Криму Георгій Мурадов. Пропозицію він назвав «цікавою і значущою», запропонувавши громадськості обговорити її перед розглядом у парламенті Криму.
Таврида (Таврика, Таврія) – одна з давніх назв Кримського півострова грецького походження.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.