Доступність посилання

ТОП новини

Вперше за майже два місяці Наріман Джелял зміг надіслати листа дружині – його доправили до в'язниці Мінусинська у РФ


Наріман Джелял
Наріман Джелял

Засудженого РФ заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла доправили до в'язниці Мінусинська Красноярського краю Росії. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила його дружина Левіза Джелял, яка вперше за майже два місяці отримала від нього листа.

Згідно з опублікованим Левізою Джелял фото листа, Наріман прибув до в'язниці Мінусинська 20 листопада, після чого його помістили в карантин. Як пише заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, під час етапу він мав проблеми зі здоров'ям – його мучив кашель і головний біль.

Левіза Джелял закликала писати якнайбільше листів своєму чоловікові. На даний момент писати листи Наріману Джелялу можна через сервіс Ф-письмо, вказавши такі дані: вул. Горького, 114, Мінусинськ, Красноярський край, Росія, 662606, одержувач: ФКУ В'язниця ГУФСІН Росії по Красноярському краю, Джелялов Наріман Енверович, 1980 р.н.

«Все, що є в моїх і наших руках, це писати якнайбільше листів, щоб хоч якимось чином полегшити його стан. Написати листа можна двома способами: поштою звичайним листом, час отримання 2-3 тижні і через інтернет через сервіс Ф-лист, час отримання двічі на тиждень», – написала Левіза.

Раніше Левіза Джелял повідомляла, що місцеперебування засудженого РФ заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого мали етапувати до в'язниці Мінусинська Красноярського краю Росії, залишалося невідомим.

Представництво Європейського Союзу в Україні висловлювало стурбованість станом здоров'я та відсутністю звісток про засудженого РФ заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

2 жовтня Нарімана Джеляла та братів Ахтемових забрали із СІЗО-2 у Сімферополі та етапували до в'язниць на території Росії.

21 вересня 2022 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму зі штрафом 700 тисяч рублів та обмеженням волі на 1,5 року.

Асана Ахметова засудили до 15 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азіза Ахтемова засудили до 13 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Справа про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне

3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ять осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла. 6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту. Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.

7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення». За цими даними, на «відео допиту двох із них, поширеному ФСБ, чоловіки докладно розповіли, від кого отримували інструкції та як влаштували підрив газопроводу в селі Перевальне».

При цьому у ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».

Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».

Влада України пов'язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із самітом «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня.

Омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.

Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.

XS
SM
MD
LG