Доступність посилання

ТОП новини

Обшуки і затримання в Криму: омбудсман України закликала світ відреагувати на переслідування кримських татар


Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відреагувала на обшуки в будинках кримських татар, які вранці 17 серпня проводили російські силовики в різних районах півострова.

«Вкотре країна-окупант вдається до переслідування та залякування кримських татар. Обшуки у помешканнях громадян України є грубим порушенням міжнародних норм, зокрема статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя», – написала Денісова на своїй сторінці у фейсбуці.

Вона також закликала світову спільноту відреагувати на дії російських силових структур, а також посилити тиск на Росію для припинення порушення прав людини в Криму.

Нагадаємо, що у вівторок, 17 серпня російські силовики в Криму провели відразу п'ять обшуків у будинках кримських татар.

Адвокат Едем Семедляєв повідомив, про обшук у будинку місцевого імама Раїфа Февзієва в селі Строгонівка Сімферопольського району. При цьому самого адвоката на обшук не допустили, він має намір подавати скаргу в прокуратуру. За словами Едема Семедляєва, імаму інкримінують статтю 205.5 (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації – КР). Імам затримали, його відвезли в управління ФСБ у Сімферополі.

Затримання Раїфа Февзієва в Криму, 17 серпня 2021 року
Затримання Раїфа Февзієва в Криму, 17 серпня 2021 року

Також активісти повідомили про обшук у селі Тернівка в Балаклавському районі Севастополя у Джеббара Бекірова, в селі Холмівка Бахчисарайського району у Заура Абдуллаєва, в селі Фруктове Нахімовського району Севастополя у Рустема Мурасова, в селі Поворотне Нахімовського району Севастополя у Рустема Таїрова. Всіх їх затримали, адвокати на обшуках також не були присутні. Затриманих підозрюють у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір аль-Іслямі».

Російські правоохоронні органи в Криму ситуацію не коментують.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар відреагувала обшуки російських силовиків у Криму та назвала це триваючую «політикою залякування».

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG