Російський Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції відкинув скаргу на вирок громадянській журналістці та правозахисниці Ірині Данилович. Про це пише правозахисна організація «Кримський процес».
Як зазначається, колегія за участі судді Івана Громова не побачила порушень законодавства в тому, що суди, що стоять нижче, проігнорували факт тримання кримчанки у підвалі без правового статусу та адвокатської допомоги, а також не дали правову оцінку фактам фальсифікації справи в частині допиту свідка.
«Порушення права на захист у зв'язку з відмовою у допиті 15 свідків захисту та огляду речових доказів колегія касаційної інстанції теж не побачила. Ухвалу Верховного суду Криму, якою Ірину Данилович засуджено до 6 років і 11 місяців позбавлення волі, залишено без змін», – йдеться у повідомленні.
Сама Данилович у розгляді касаційної скарги участі не брала, оскільки страждає на постійний біль через відсутність лікування хвороби вуха.
29 квітня, у річницю затримання Ірини Данилович, міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» закликала негайно її звільнити. «Минуло вже 2 роки відтоді, як Ірина Данилович, журналістка-фрілансерка, була викрадена окупаційними силами в Криму. З того часу її тримають у російських в'язницях, і її здоров'я продовжує погіршуватися», – зазначили правозахисники.
Раніше у Верховній Раді України ухвалили постанову про звільнення та повернення в Україну українських журналістів (у тому числі і громадянських журналістів), які утримуються на території РФ, серед яких фрилансер Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) Владислав Єсипенко та громадянська журналістка з Криму Ірина Данилович.
Данилович працювала медсестрою і вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові, як експерт співпрацювала з Крим.Реалії.
Її підозрювали у незаконних діях із вибуховими речовинами або вибуховими пристроями (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу Росії) – ФСБ РФ звинуватила журналістку у виготовленні вибухового пристрою з медичними голками.
У результаті російський суд у Криму засудив громадянську журналістку до семи років позбавлення волі.
Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович. А громадські організації України вимагали звільнення громадянської активістки.
Німецька письменниця Ніна Ґеорґе звернулася з листом до засудженої РФ кримської громадянської журналістки Ірини Данилович. Лист написаний на честь щорічної кампанії, що проводиться організацією PEN Intenational на підтримку ув'язнених авторів.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.