У Криму 18 травня проходить флешмоб, присвячений 77-им роковинам геноциду кримськотатарського народу.
Кримські татари фотографуються з плакатами з нагадуванням про трагедію 1944 року і репресії сьогодні. Вони діляться фотографіями в соціальних мережах.
«18 травня 1944 року все ще триває», «Пам'ятаємо ми. Пам'ятатимуть наші діти», «Ні депортації кримських татар у тюрми Російської Федерації. 1944 – зрадники, 2014 року – терористи», «1944 – 2021. Хто зупинить репресії?», «STOP репресіям сімей», – йдеться у написах на плакатах.
«Для мене будинок, в якому ми зараз живемо, на тлі якого ми сфотографувалися, є спадщиною. Тому що мій к'артбабашка (дідусь – КР), коли їх депортували в 44-му, теж жив у Бахчисарайському районі, і коли повернувся до Криму в 90-му році, він не зміг оселитися в своєму будинку, тому вибрав саме цей будинок... Наша сім'я рік тому пережила подібне. Це коли брудний чобіт вривається до тебе в будинок рано-вранці й починає господарювати в будинку. І ми, наша сім'я пережила ті самі почуття, ті самі емоції. Так, не депортація. Але це, можна сказати, схоже на це, тому що сьогодні наша родина теж потрапила під цей каток», – сказала одна з учасниць флешмобу, дружина фігуранта третьої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Амета Сулейманова Ліля Люманова.
Раніше повідомлялося, що в Сімферополі 18 травня на бульварі Леніна, біля залізничного вокзалу, відбулися заходи в пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу. Біля пам'ятника, де проходили заходи, спостерігалася велика кількість російської поліції.
18 травня виповнюється 77 років від часу депортації радянським режимом кримських татар з Криму. В цей день в Україні і світі згадують жертв геноциду кримськотатарського народу.
До цієї річниці столиця канадської провінції Нью-Брансвік – Фредеріктон напередодні підняла кримськотатарський прапор.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що українська влада докладає зусиль для повернення Кримського півострова під свій контроль.
Пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу також вшанували в посольстві України в Туреччині, приспустивши кримськотатарський прапор із жалобною стрічкою, про що повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга. У МЗС Туреччини заявили, що продовжать підтримувати кримських татар і «намагатися усувати їхні утиски після анексії Криму».
У «Кримському домі» у Києві пройде відкриття інсталяції «Світанок», приуроченої до 77-х роковин геноциду кримськотатарського народу.
Меджліс кримськотатарського народу закликав не проводити 18 травня розважальні заходи. А «Кримськотатарський Ресурсний Центр» ініціював інформаційну кампанію під назвою «Ні геноциду!» до 77-х роковин геноциду кримськотатарського народу.
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим і Севастополі закликали вчителів і викладачів молодіжних центрів провести 18 травня заняття, присвячені Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році. У цей день з півострова відправили перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч осіб.
У цей день проходять жалобні заходи пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму.
Згідно з постановою Верховної Ради України, день 18 травня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.