Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив у коментарі Крим.Реалії, що російська сторона передала адміністрації США свої ключові вимоги щодо закінчення її війни проти України ще 18 лютого під час закритої зустрічі в Ер-Ріяді.
«Говорити про те, що американська сторона була вражена «хотєлками» Кремля – це нічого не сказати», – наголосив Чубаров. Серед російських вимог – «денацифікація» та «демілітаризація» України, відмова від вступу до НАТО та міжнародне визнання анексії всіх окупованих територій, включаючи Крим.
На думку Чубарова, адміністрація Трампа, опинившись у пастці власних проросійських заяв, зараз «тестує» українську владу, поширюючи сигнали про можливі територіальні поступки з боку Києва в обмін на мир.
«З боку України має зберігатися категоричне неприйняття будь-яких, навіть гіпотетичних, пропозицій про територіальні поступки України в обмін на мир. Бо зрозуміло, що в такому разі не буде ні миру, ні майбутнього Української держави», – наголосив він.
Чубаров нагадав, що Меджліс відкидає будь-які форми визнання російського контролю над Кримом – як де-факто, так і де-юре.
«Наша позиція, яка цілком спирається на міжнародне право та абсолютно відповідає національному законодавству України, полягає в наступному: Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід'ємною частиною України. Відповідно, ніхто й за жодних обставин не може вирішувати долю Криму, окрім Української держави та кримськотатарського народу», – резюмував він.
Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що у Лондоні 23 квітня відбудуться переговори України, США та Європи, присвячені врегулюванню війни.
Про те, що цього тижня відбудуться переговори за участю США, України та європейських країн, повідомляла газета Wall Street Journal. За даними видання, Вашингтон надав Києву пропозиції для завершення війни, які включають визнання з боку США анексії Криму та відмову України від вступу до НАТО.
Ще одна ідея плану, за словами джерел The Wall Street Journal, полягає в тому, щоб оголосити територію навколо Запорізької АЕС нейтральною. Передбачається, що вона могла б перебувати під контролем США. ЗАЕС була захоплена російськими військами у березні 2022 року.
Очікується, що на лондонських переговорах у середу обговорюватимуться саме ці пропозиції. Наступним кроком, ймовірно, буде черговий візит спецпосланця Стіва Віткоффа до Росії.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.