Правозахисна організація Amnesty International в Україні заявила про неприпустимість примусового годування засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який повідомив про припинення голодування з 6 жовтня.
«Ми заявляємо про неприпустимість примусового годування, яке фактично є різновидом катування, і вимагаємо надання Олегу своєчасної та ефективної медичної допомоги. Ми продовжуємо вимагати його негайного звільнення з в'язниці!» – йдеться в повідомленні.
Сенцов заявив, що припиняє голодування, яке він тримав у російській колонії більше 140 днів, із 6 жовтня 2018 року.
Федеральна служба виконання покарань Росії у п'ятницю, 5 жовтня, повідомила, що Сенцов припинив голодування.
Пізніше уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підтвердила, що Сенцов припинив голодування. Вона також зажадала від Росії прискорити процес її допуску до Олега Сенцова.
28 вересня Сенцова вивозили з колонії до міської лікарні «для планового обстеження». У результаті російські лікарі «провели корекцію лікування» Сенцова, повідомила ФСВП Росії.
11 вересня двоюрідна сестра режисера Наталя Каплан розповіла Крим.Реалії, що стан Сенцова погіршується. За її словами, кровоносна система Сенцова «не справляється з доставкою кисню в життєво необхідні органи».
За інформацією адвоката Дмитра Дінзе, голодуючому режисерові важко вставати з ліжка. За його словами, здоров'ю українця завдано «незворотної шкоди».
Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. 31 травня він заявив, що його «не цікавить обмін», адже він – «людина, яка йде до кінця».
Сенцов і кримчанин Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова і Кольченка до списку політв'язнів.
Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч осіб.