Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу, складену адвокатами колишнього керівника російської прокуратури анексованого Криму Наталі Поклонської, в якій стверджують, що стосовно Поклонської, яку в Україні підозрюють у зраді, «було порушено право на справедливий суд».
Про це повідомив у Facebook 25 вересня адвокат Максим Могильницький, представник адвокатського об'єднання «Могильницький та партнери». За його словами, це адвокатське об'єднання, яке надає правову допомогу Наталі Поклонській, отримало лист зі Страсбурга, в якому повідомляється про реєстрацію скарги в Європейському суді з прав людини.
«Зокрема, ми проінформували ЄСПЛ про недопуск адвокатів до матеріалів справи, про небажання ГПУ визнавати повноваження захисників, а також про інші грубі порушення прав людини на захист. Не забули вказати і на явні ознаки наявності в цій справі політичних мотивів, а також на прямі порушення столичним Печерським судом Конвенції під час ухвалення рішення про заочне слідство стосовно пані Поклонської», – розповів про суть скарги Могильницький.
Крим.Реалії звернулися за коментарем до Прокуратури АРК. У відомстві повідомили, що підготують відповідь найближчим часом.
Наприкінці 2017 року адвокат Наталі Поклонської і глави російського уряду Криму Сергія Аксенова (Аксьонова) Максим Могильницький заявляв, що його підзахисні не з'являться на суд на материковій частині України через «політичний характер справи».
Проти колишнього підконтрольного Кремлю прокурора Криму, а нині депутата Держдуми Наталі Поклонської в Україні порушили дві кримінальні справи. Її звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України (створення злочинної організації), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до тяжких наслідків), ч. 1 ст. 109 (вчинення дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).
Наталя Поклонська стала депутатом Держдуми Росії за підсумками виборів, що відбулися 18 вересня 2016 року. Вона була обрана за кримською частиною списку партії «Единая Россия». Країни Заходу не визнали законність виборів до Держдуми на території анексованого Криму і наклали персональні санкції на Поклонську та інших депутатів, обраних на півострові.
Після того як Поклонська виступила з критикою підвищення пенсійного віку в Росії, вона зазнала нападок з боку представників фактичної партії влади «Єдиная Россия».