Доступність посилання

ТОП новини
Війна Росії проти України

У курській «солянці». Російським військовим із Криму дали нові бойові завдання


Російський мобілізований, ілюстраційне фото
Російський мобілізований, ілюстраційне фото

У російській Курській області продовжується наступальна операція української армії. Одним із її завдань головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський назвав відволікання російських сил з інших напрямків на українському фронті. Щоправда, таким напрямком не стало Покровське і Торецьке, де противник протягом останніх місяців досягає деяких тактичних успіхів. Проте, як заявив Сирський, 30 тисяч військовослужбовців з інших оперативних напрямків у Курську область росіяни все ж таки перекинули, і ця цифра зростає.

Серед таких перекинутих частин та підрозділів зафіксовано Севастопольську 810-ту бригаду морської піхоти та 56-у ДШП (десантно-штурмовий полк), що дислокується у Феодосії. Ймовірно, незабаром до них приєднається ще одне кримське формування – 81 добровольча бригада спецназу «Ведмеді». У ситуації в новому оперативному районі – на Курщині, а також використанні там сил і засобів російських формувань з Криму розбиралися Крим.Реалії.

Американський Інститут вивчення війни (ISW), відслідковуючи динаміку бойових дій у Курській області РФ, у своєму звіті зазначив присутність там з боку російської армії Севастопольської 810-ї окремої бригади морської піхоти (ОБрМП) Чорноморського флоту РФ, 155-го ОБрМП з Тихоокеанського флоту РФ, 11-ї ОДШБр (окремої десантно-штурмової бригади) з Бурятії та 51-го ПДП (парашютно-десантного полку) з Тули.

Аналітики інституту побачили також докази того, що російське командування нещодавно перекинуло туди з району Роботиного на заході Запорізької області підрозділи Феодосійського 56-го ДШП. Командир цього полку, і навіть командири перелічених вище частин і з'єднань раніше особисто доповідали російському президентові РФ Володимиру Путіну.

Російські військові, ілюстраційне фото
Російські військові, ілюстраційне фото

«Там – збірна «солянка»

Як розповів Крим.Реалії координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець, у російській армії на території Курської області РФ утворилася горловина, що розширюється, на Льговському напрямку, в районі Кореневого та Малої Локні, в Глушківському районі, і її всіляко намагаються заткнути.

Вони стягнули туди все, що мали під рукою у смузі угруповання військ «Північ»
Костянтин Машовець

«Вони стягнули туди все, що мали під рукою у смузі УВ (угруповання військ) «Північ». Мали під рукою добровільний штурмовий корпус (ДШК), туди і послали. Основу сил тамтешнього угруповання «Курськ» складає саме цей корпус. Ще нахапали по батальйону з різних армійських і флотських з'єднань – 810-ї ОБрМП, 76-ї ДШД (десантно-штурмової дивізії), 83-ї бригади, 200-ї МСБр (мотострілецької бригади), 6-ї армії та інших»,– розповів Машовець.

За його словами, ДШК, у свою чергу, складається з 8 різних формувань не нижче батальйону, зокрема, бригад «Ветерани», «Арбат», «П'ятнашка», де є і колишні найманці ПВК «Вагнер». На Курщині у російських військових два рівні управління – УВ «Курськ» та «Північ», є і два проміжні – 11-й чи 44-й АК (армійський корпус).

Костянтин Машовець
Костянтин Машовець

«Загалом там – збірна «солянка». Щодо безпосередньо 810-го ОБрМП, то її батальйонами намагаються пов'язати наступ ЗСУ на Курському напрямку, в районі сіл Брюківка, Мартинівка, Велике Солдатське. Бригаду там використовують як затичку. Як використовуватимуть 56-у ДШП, я поки не в курсі», – підсумував Машовець.

Можна припустити, що у цій поспішно приготовленій на Курщині «солянці» вже найближчим часом виявляться і найманці з 81-ї бригади «Ведмеді». Поки що відомо лише про 100 «ведмедів», які повертаються з Африки під Курськ «захищати Батьківщину», про що повідомив російський портал «Царьград». Про причину раптового виведення російських найманців зі столиці африканської держави Буркіна-Фасо Уагадугу написала і французька газета Le Monde. Її журналісти зв'язалися із командиром бригади Віктором Єрмолаєвим 22 серпня, і він їм підтвердив інформацію про повернення до Росії.

Російські найманці (ілюстративне фото)
Російські найманці (ілюстративне фото)

81-а добровольча бригада спецназу «Ведмеді» з минулого року базується у Криму: у військовому містечку в селі Перевальне Сімферопольського району. Саме містечко, навчально-матеріальна база разом із Ангарським загальновійськовим полігоном Чорноморського флоту закріплені за 126-ю ОБРБО (окремою бригадою берегової оборони). «Ведмеді» поки що займали порожні казарми та гуртожитки береговиків. Ті з 2022 року практично у повному складі воюють у лавах 18-ї загальновійськової армії та УВ «Дніпро» на Херсонському напрямку.

На «зимових квартирах» у Перевальному тимчасово, протягом кількох тижнів, у період проходження планової одиночної підготовки перед відправкою на фронт перебувають не більше одного батальйону-дивізіону 126-го ОБРБО.

Загиблі, що потрапили в полон і зникли безвісти

Така перспектива «світить» морпіхам, десантникам та іншим відправленим до Курської області РФ військовим підрозділам з анексованого Криму. Втім, для 810-ї бригади відлік санітарних та безповоротних втрат, а також тих, що потрапили в полон і зникли безвісти, вже почався. Найсвіжіший факт: 29 серпня в Севастополі поховали контрактника бригади В'ячеслава Паранюка, уродженця сепаратистського регіону Придністров'я, який загинув під час наступу ЗСУ в Курській області РФ.

Раніше повідомлялося також про морпіхів, які потрапили в полон і зникли безвісти, з 810-ї бригади.

«Власне, втрати минулого тижня (на момент огляду – КР) 810-ї бригади морської піхоти були «швидко відшкодовані» ще одним батальйоном морської піхоти плюс елементами 4-5 різних мобілізаційних полків, перекинутих у цей район», – написав у своєму черговому огляді австрійський військовий експерт Том Купер.

Могили вбитих на війні з Україною російських військових на цвинтарі «Кальфа» в Севастополі, архівне фото
Могили вбитих на війні з Україною російських військових на цвинтарі «Кальфа» в Севастополі, архівне фото

Про зіткнення, проблеми та втрати в Курській області РФ військовослужбовців з 56-го ДШП наразі нічого невідомо. За винятком лише того, що вони потребують дронів та комплектуючих до них – про це пишуть у телеграм-каналах російські військовослужбовці.

Щодо Запорізької області України, під селом Роботине та інших місцях цього оперативного напрямку на півдні країни, де з 2023 року перебували підрозділи російського полку з Феодосії, втрати були. Про них у пабліках повідомляли деякі родичі десантників.

Так, у чаті телеграм-каналу 56 ДШП Світлана пише про сина з позивним «Чугун», якого «смерть наздогнала після поранення».

У тому ж чаті Євген шукає свого брата Максима Неверова, військовослужбовця 2-ї штурмової роти (в/ч 74507).

Також повідомляється, що на честь загиблого у 2023 році військовослужбовця 56-го ДШП, уродженця Феодосії Дмитра Карсюка на фасаді місцевої середньої школи №13, де він навчався, відкрили меморіальну дошку.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Данило Безручко

    Кримчанин, журналіст, військовий експерт. Співпрацює з Крим.Реалії з 2015 року. З міркувань безпеки публікується під псевдонімом.

XS
SM
MD
LG