Доступність посилання

ТОП новини

«У Криму – деградація на всіх рівнях». Чому кримчани скаржаться на рівень життя


Виставка біля будівлі російського парламенту Криму про реалізовані в Криму нацпроєкти РФ, квітень 2023 року
Виставка біля будівлі російського парламенту Криму про реалізовані в Криму нацпроєкти РФ, квітень 2023 року

СІМФЕРОПОЛЬ – Голова окупаційного уряду Криму Юрій Гоцанюк 12 квітня подав у російський парламент Криму звіт про результати діяльності своєї команди у 2022 році. Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) висловив задоволення даними звіту та зазначив, що «це результат напруженої та професійної роботи» російського уряду Криму. Крим.Реалії вирішили дізнатися, що думають із цього приводу кримські активісти та блогери.

Коментуючи звіт роботи російського уряду Криму, російський глава Криму Сергій Аксьонов підсумував, що «економіка продемонструвала стійкість, у низці галузей відмічено зростання, всі соціальні зобов'язання держави виконані, звичайно, проблем і недоліків у нас вистачає, але вони послідовно вирішуються та усуваються, найчастіше – в ручному режимі, та в цілому Крим продовжує динамічно розвиватися».

Окремо у звіті Юрій Гоцанюк надав інформацію про виконання російських національних проєктів у Криму. Загальний обсяг фінансування за підсумками року за ними становив понад 21,5 млрд рублів. «Дуже важливо, що нацпроєкти приносять плоди, які люди можуть побачити та відчути», – наголосив Гоцанюк.

Глава кримського уряду Юрій Гоцанюк
Глава кримського уряду Юрій Гоцанюк

За всіх значних вливань коштів із держбюджету сусідньої Росії рівень доходів кримчан істотно нижчий, ніж у росіян. У зв'язку з цим президент Росії Володимир Путін доручив уряду спільно з підконтрольними Кремлю органами влади Криму «вжити комплекс заходів, спрямованих на поетапне скорочення відхилення рівнів доходів населення республіки Крим та Севастополя від середніх по Росії, а також від Краснодарського краю та Ростовської області».

Ексдепутат кримського парламенту Віктор Попов вважає, що проблема з рівнем доходів кримчан мала підніматися набагато раніше.

Необхідно не просто збільшити кримські зарплати, а синхронно ліквідувати розрив цін
Віктор Попов

«Дивно та прикро, що знадобилося стільки часу, щоб розпочати процес балансування доходів. Але, як кажуть, краще пізно, ніж ніколи. Безумовно, це конче необхідно за кримських цін на деякі товари, які намагаються обганяти московські. Необхідно не просто збільшити кримські зарплати, а синхронно ліквідувати розрив цін, наприклад, з краснодарськими, жорстко контролювати їх, щоб не полетіли слідом за довгоочікуваним збільшенням доходів громадян. Примітно, що подібні ініціативи не лунали від кримських керівників. Можливо, було б не зайвим запитати їх про це. Скоротити розрив допомогла б фінансова кримська надбавка, адже республіка не просто під санкціями, а під особливо жорсткими. Тимчасова відсутність повітряного сполучення та інші логістичні проблеми боляче б'ють по курортно-туристичному краю, і це вимагає додаткової фінпідтримки. Мінімальні пенсії кримських людей похилого віку слід першими дуже сильно вирівняти в плюс», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії Попов.

Будівля російського уряду Криму, Сімферополь
Будівля російського уряду Криму, Сімферополь

Депутат російського парламенту Криму, очільник кримських комуністів Сергій Богатиренко вважає, що доходи кримчан нижчі, а ціни тут вищі через відставання реального сектора економіки.

Необхідно кардинально змінювати підходи до ситуації у нашій сільськогосподарській галузі та промисловості
Сергій Богатиренко

«Ми втрачаємо в економіці, не маючи відповідних складів, холодильників і цехів із переробки сільгосппродукції на місцях, яка була у Криму під час роботи споживкооперації. Сьогодні у Криму, на відміну від наших сусідів на Кубані, практично відсутня переробка нашої продукції та консервне виробництво. Практично вся наша торгова мережа наповнена консервованою продукцією Краснодарського краю. Необхідно кардинально змінювати підходи до ситуації у нашій сільськогосподарській галузі та промисловості», – вважає Богатиренко.

Кримський проросійський політик і блогер Степан Кіскін упевнений, що за такої роботи Юрій Гоцанюк має піти у відставку.

«Якщо прочитати текст промови прем'єра замиленим оком, то складається враження, що все добре, але не все так однозначно… По-перше, в основному успіхи кримського уряду пов'язані із заслугою федерального центру. По-друге, тотальне невиконання планів… І якщо все так добре, як розповідає кримський прем'єр, то чому президент Росії доручив вирівняти рівень доходів жителів Криму із середніми показниками по Росії», – ділиться своїми спостереженнями Кіскін, зазначаючи, що Гоцанюк «не чує пропозицій конструктивної опозиції щодо розвитку економіки півострова і реалізує залежну від федерального центру економічну модель у регіоні, не наближаючи Крим до того, щоб у майбутньому самому стати донором».

Покупці на ринку в Севастополі, 2023 рік
Покупці на ринку в Севастополі, 2023 рік

Ще жорсткіше оцінює рівень кримської виконавчої вертикалі влади російський блогер Олександр Горний, який переїхав після анексії до Криму.

«Деградація йде на всіх рівнях, і з такими кадрами неможливий якісний розвиток. Я спілкуюся з чиновниками різного рангу, зараз менше, просто не хочеться витрачати на них свій час, і мені в розмові з ними важливо не щось попросити, а почути, зрозуміти, що вони за люди. Мало хто з них може похвалитися гарною та якісною освітою», – ділиться своїми враженнями з підписниками блогер.

Кримський активіст Олександр Русаков скептично оцінює перспективи виконання доручення президента Росії, відзначаючи перекоси у фінансуванні чиновницьких структур та пересічних бюджетників.

Щоб вирівняти доходи кримчан, потрібно починати з бюджетної сфери
Олександр Русаков

«Нічого суттєво не зміниться. Причин безліч – від низьких заробітних плат у бюджетній сфері та масового зниження вдвічі окладів за останній рік у сферах туризму та інших до зростання практики тіньових зарплат. Щоб вирівняти доходи кримчан, потрібно починати з бюджетної сфери, велика частка населення зайнята тут: вихователі, викладачі, медичні працівники, працівники інших бюджетних сфер. Подивіться на список вакансій та запропонованих окладів, що розміщуються на стендах центрів зайнятості, на сайтах місцевих органів влади та бюджетних установ – оклади в основному близько 16 тис. руб. А ще можна подивитися на складові бюджету Криму, скільки там на утримання голови республіки, Радміну та Держради витрачається і скільки на освіту, медицину та інші сфери», – поділився своєю думкою з Крим.Реалії активіст.

Кримчани зазначають, що з початку повномасштабної війни Росії проти України якість життя у Криму постійно падає. Підконтрольні Кремлю чиновники Криму обіцяють сталий розвиток регіону, а виходить навпаки. Кримські активісти та громадські діячі вважають, що бюджет анексованого Криму став «чорною дірою» для Москви.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG