Доступність посилання

ТОП новини

ISW: Росія намагається отримати за кордоном більше балістичних ракет для ударів по Україні


Вибух ракети під час російських ракетно-безпілотних ударів у Києві. Україна, 2 січня 2024 року
Вибух ракети під час російських ракетно-безпілотних ударів у Києві. Україна, 2 січня 2024 року

Росія, ймовірно, посилює спроби отримати балістичні ракети з-за кордону, оскільки за деяких обставин вони більш ефективні для ударів по Україні – про це йдеться у звіті Інституту дослідження війни від 4 січня.

ISW вказав на те, що армія Росії регулярно використовує балістичні ракети малої дальності для ударів по українських містах ближче до лінії фронту, і вони, схоже, більш ефективні для подолання або обходу української протиповітряної оборони.

Українська протиповітряна оборона перехопила 149 із заявлених 166 російських крилатих ракет під час інтенсивних атак із 29 грудня 2023 року, але, наприклад, перехопила лише кілька балістичних ракет, які Росія запустила по Україні за той самий період.

«Російські війська перепрофілювали ракети протиповітряної оборони С-300 і С-400 для завдання ударів по сухопутних цілях в Україні, і українські посадовці визнали, що українській ППО важко перехопити ці нестандартні ракетні атаки за допомогою власних систем С-300 і С-400», – йдеться в тексті.

Аналітики також вказують на те, що українським військовим важче перехоплювати балістичні ракети «Іскандер» під час останніх ударів, хоча вони «перехопили всі ракети «Іскандер-М» або С-300/С-400, які російські сили запустили по Києву 12 грудня». Крім того, система ППО перехопила всі 10 ракет «Кинджал», які російські сили запустили по Україні 2 січня, за допомогою наданих заходом систем Patriot. Відтак, висновують у ISW, ефективність російських балістичних ракет частково залежить від конфігурації парасольки протиповітряної оборони України.

Інститут припускає, що відносна успішність ударів балістичними ракетами може спонукати Росію активніше шукати їх за кордоном. ISW наводить дані, за якими російський оборонний комплекс може виробляти близько 42 «Іскандерів» і чотирьох «Кинджалів» на місяць.

«Російська оборонно-промислова база, ймовірно, не може виробляти балістичні ракети в масштабах, необхідних для постійної ударної кампанії в Україні, яка базується на регулярному споживанні великої кількості балістичних ракет. Росії, ймовірно, доведеться постачати балістичні ракети з-за кордону, якщо вона бажає підтримувати масштабні ракетні удари по Україні», – пишуть дослідники.

У ніч на 29 грудня Росія здійснила одну з найбільш масованих атак по українській території, випустивши 158 ракет і безпілотників. Про вибухи повідомляли у Львові, Києві, Харкові, Дніпрі й Черкасах, на Сумщині, Одещині. Загинули понад 40 людей, більше ніж 150 людей поранені.

Унаслідок російської ракетної атаки, здійсненої зранку 2 січня, загинули шестеро людей – по двоє в Києві і Київській області, а тепер і в Харкові, 130 людей постраждали.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

XS
SM
MD
LG