Уже п'ятий рік найбільшим рекреаційним об'єктом у селищі на Південному узбережжі Криму Форос – однойменним санаторним комплексом – на правах власників розпоряджаються маловідомі рядовим кримчанам інвестори з російського Татарстану. Їх, своєю чергою, пов'язують з акціонерами компанії «Татнефть», активом якої є відомий російський хокейний клуб «Ак Барс».
Як стверджують місцеві жителі та низка ЗМІ, наразі на території парку будується дитяча спортивна база хокейного клубу «Ак Барс». Це випливає з документа, який потрапив до рук ініціативної групи, створеної частиною жителів селища. Місцеві відразу почали писати скарги представникам кримської влади та звертатися в ЗМІ.
До документа додавалася схема розміщення капітальних споруд, які служитимуть основою для цієї бази. У документі вказувалося, що загальна площа бази – приблизно 11 гектарів. Як пишуть журналісти НТС, це майже половина експозиційної зони парку, що має статус особливо охоронюваної природної території. Як зазначено в паспорті об'єкта, будівництво має завершитися до червня 2021 року.
Крим.Реалії надіслали запит у «Татинвестгражданпроект», відповіді на момент публікації цього матеріалу немає. Тим часом, у пресслужбі клубу «Ак Барс» нам заявили, що не мають стосунку до будівництва цього об'єкта.
На території двохсотлітнього парку росте приблизно 200 видів багаторічних рослин. Місцеві російські чиновники заявили, що в парку можна будувати рекреаційні об'єкти на 20% його території. А під покровом ночі забудовник став «пересаджувати» паркові реліктові рослини. Це, в тому числі, обурило частину жителів Фороса.
Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов за підсумками поїздки в селище Форос заявив, що планує «закрити» цю історію вже в п'ятницю, 5 березня.
«Люди достукатися не можуть, від нерозуміння виникають сумніви, і далі роздратування. Вирівняємо ситуацію. У п'ятницю закінчуємо, закриємо цю історію і більше до неї не повертатимемося», – сказав Аксенов.
Уже 5 березня російська влада в Криму заявила, що всі «роботи проходять згідно з дозволом Мінприроди Криму і з консультацією фахівців Нікітського ботанічного саду».
Як виглядає Фороський парк на нинішньому етапі скандальної забудови – дивіться в цьому фоторепортажі.
Будмайданчики та паркани: як сьогодні виглядає Фороський парк (фотогалерея)

1
Вигляд на парк із селищної набережної

2
Відгороджена парканом північно-західна частина парку, де розміщений будмайданчик

3
Невідомо, що позначає ця сигнальна сітка

4
Схоже, через скандал роботи припинені

5

6
Як і демонтаж старого корпусу санаторію «Форос»

7
У верхній частині парку все ж встигли вигнати кілька бетонних поверхів

8
Ще трохи вище – тільки зачистили ділянку під будівництво

9
Поруч складена гора залізних труб великого діаметра

10
Один із паркових ставків із каламутною водою

11
За словами працівника парку, цей ставок збираються ретельно почистити

12
На верхній галявині парку зацвів мигдаль

13
Кинутий довгобуд недалеко від головного входу

14
Головний корпус санаторного комплексу «Форос», як і майже весь парк, належить інвесторам із Татарстану

15
По сусідству з «Форосом» кипить будівництво паркового комплексу «Південна Рів'єра», де, як розповідають у селищі, буде 22 поверхи. На самому паспорті об'єкта ця деталь чомусь не вказана

16
Дим із селищної котельні вітер відносить у напрямку Фороського Канта
КОМЕНТАРІ: