Ексдепутат Сімферопольської міськради Степан Кіскін звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням розслідувати роль кримської влади в тому, що об'єкти, збудовані в Криму за кошти з російського федерального бюджету, не витримали злив. Відповіді від Путіна Кіскін поки не отримав, але стверджує, що його почали атакувати в соцмережах.
Зливи, що спіткали Сімферополь наприкінці травня й у червні показали, що основні об'єкти інфраструктури до них не готові. Степан Кіскін стверджує, що надіслав листа президентові Росії Володимиру Путіну та генпрокурору Росії Ігорю Краснову з проханням з'ясувати, чому новий термінал аеропорту Сімферополя та зданий торік медичний центр імені Семашка виявилися затопленими після тривалих злив. Текст звернення до російського президента Кіскін оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.
Будівництво двох цих об'єктів коштувало 41 мільярд рублів і контролювалося російською владою Криму. А термінал аеропорту перебуває в управлінні бізнес-структур Юрія Ковальчука: його називають другом Володимира Путіна, якому тепер пише Степан Кіскін.
«Чиновники вносять ложку дьогтю в добру справу»
У листі до Володимира Путіна ексдепутат зазначає, що термінал аеропорту Сімферополя та медцентр імені Семашка виявилися затопленими через «недалекоглядність і непрофесіоналізм деяких кримських чиновників», відповідальних за будівництво інфраструктурних об'єктів у межах Федеральної цільової програми соціально-економічного розвитку Криму.
На Крим дивиться весь світ і сьогодні наші недруги бачать, що через чиїсь прорахунки величні об'єкти потопають у водіСтепан Кіскін
«Новий аеропорт та лікарня ‒ гордість кримчан і свідчення Вашої турботи про добробут жителів півострова. Вашу увагу й турботу високо цінують у Криму, але непрофесійні чиновники здатні додати свою ложку дьогтю в найкращу справу. Республіканська лікарня та аеровокзал мають важливе політичне значення. На Крим дивиться весь світ і сьогодні наші недруги бачать, що через чиїсь прорахунки величні об'єкти потопають у воді», ‒ пише Степан Кіскін Володимиру Путіну.
Він просить президента Росії «сприяти проведенню перевірки» факту затоплення цих об'єктів.
Прошу розпорядитися для проведення всебічного розслідування про роль чиновників Криму, які підписували акти про приймання будівельних робітСтепан Кіскін
«Прошу розпорядитися для проведення всебічного розслідування про роль чиновників Криму, які підписували акти про приймання будівельних робіт на зазначених об'єктах, та й загалом відповідальних посадових осіб на рівні Криму за спорудження авіатерміналу та найбільшої лікарні півострова», ‒ йдеться в листі.
Автор листа вважає одним з відповідальних за ситуацію віцепрем'єра російського уряду Криму Євгена Кабанова, який має намір балотуватися в депутати Держдуми Росії від провладної партії «Единая Россия» у вересні.
Степан Кіскін стверджує, що з цим чиновником пов'язана атака в соцмережах і Telegram-каналі як на самого Кіскіна, так і на політичну силу, представником якої він є, після оприлюднення листа до Володимира Путіна.
Полилися найдурніші пасквіліСтепан Кіскін
«Полилися найдурніші пасквілі. Добрі люди кажуть, що така неадекватна реакція на звернення до Путіна пов'язана зі згадуванням у листі Євгена Кабанова. Тоді це взагалі безглуздо й працює проти самого Путіна. Це просто навіжена реакція на правду», ‒ зазначає він.
Крим.Реалії намагалися зв'язатися з Євгеном Кабановим, але він не відповів на наші дзвінки.
«Скрізь вода»
Те, про що пише Степан Кіскін, дійсно відбувалося в Сімферополі й травні та червні. Від рясних злив, які тоді пройшли містом, виявився затопленим новий термінал аеропорту «Сімферополь».
«Аеропорт у Сімферополі не встигає прибирати воду. Тече дах. Весь аеропорт заставлений тазиками, починаючи від стійок реєстрації й усі зали. Повністю всюди вода, течуть калюжі», ‒ повідомляли очевидці.
Ситуація повторилася в будівлі аеропорту Сімферополя після чергових дощів у червні та липні. Пресслужба аеропорту офіційно про це не повідомляла. Крим.Реалії не вдалося отримати коментар адміністрації аеропорту про ці інциденти.
Раніше повідомлялося, що в середині травня новий термінал аеропорту Сімферополя постраждав від граду, який пробив його дах. Директор зі взаємодії з органами влади та зв'язків з громадськістю аеропорту «Сімферополь» Ігор Лаптєв повідомив кримським ЗМІ, що зараз відбувається заміна 30 тисяч квадратних метрів верхнього мембранного покриття покрівлі об'єкта, яка постраждала через град. За його словами, роботи проводяться «за кошти генпідрядника у межах його гарантійних зобов'язань».
Травнева злива в Сімферополі також затопила перший поверх Кримського медичного центру імені Семашка.
Цю будівлю звели таздали наприкінці минулого року. Після того як перший поверх лікарні затопило після зливи, міністр охорони здоров'я російського уряду Криму Олександр Остапенко пояснив подію «збоєм у роботі автоматики на локальних очисних спорудах».
«Друзі ‒ друзями, а дах робити треба»
Медичний центр, нагадаємо, коштував російському бюджету дев'ять мільярдів рублів. Його головним підрядником була державна казенна установа «Інвестбуд Республіки Крим».
Термінал аеропорту в Сімферополі створювали компанії, пов'язані з найближчим оточенням російського президента. Він був зданий у 2018 році й коштував 32 мільярди рублів. До облаштування інфраструктури об'єкта залучені компанії, власники яких входять у найближче оточення президента Росії. А сам аеропорт наразі контролюють бізнес-структури російського бізнесмена Юрія Ковальчука ‒ давнього друга Володимира Путіна, фігуранта списку санкцій США з-поміж громадян Росії, причетних до російської анексії Криму.
За інформацією Мінфіну США, який ввів ці санкції, Юрій Ковальчук є «особистим касиром» російського президента.
«Вони дуже щільно спілкуються: Ковальчук навіть прилітає до Путіна в Сочі, де той любить відпочивати. Топменеджер однієї з держкорпорацій стверджує, що так було й цього року, коли друг відвідував і розважав президента в Сочі, «щоб йому не було нудно одному в бункері», ‒ пишуть російські ЗМІ.
Сам Юрій Ковальчук публічно не коментує свою причетність до повітряної гавані півострова.
Водночас Степан Кіскін сподівається, що, незважаючи на дружні зв'язки з Ковальчуком, Володимир Путін втрутиться в ситуацію.
Інтереси друга й дах, що протікає, ‒ це різні речі. Друзі ‒ друзями, але треба відокремлювати мухи від котлетСтепан Кіскін
«Інтереси друга й дах, що протікає, ‒ це різні речі. Друзі ‒ друзями, але треба відокремлювати мухи від котлет. Не може аеропорт надалі функціонувати з дахом, що протікає. Все одно його робити треба. Справа тут не в Ковальчуці, а в тому, що в Криму є відповідальний за будівництво стратегічних об'єктів ‒ Євген Кабанов. Так, термінал аеропорту будувався до нього, але він зараз відповідальна особа в цій сфері, з нього й запитувати. Має бути розслідування, хто та як приймав роботи й підписував документи», ‒ наголосив ексдепутат Крим.Реалії.
На думку Степана Кіскіна, «Путін не зобов'язаний усім відповідати», тому розраховує, що на його лист відреагують органи російської прокуратури, яким він теж адресований. Він також сподівається, що публічність допоможе йому досягти цієї реакції.
Як повідомляли Крим.Реалії, щедрі опади часто ставали проблемою для Сімферополя як мінімум три десятки років. Природний ландшафт і засмічена зливова каналізація призводили до регулярних потопів в окремих частинах міста. Але після анексії Криму в Сімферополі почали активно ремонтувати дороги, через що у місцевих жителів з'явилася надія, що потопи залишаться у минулому.
Однак минулі на півострові зливи показали, що велика вода як і раніше несе проблеми для міста. Всі низини Сімферополя виявилися затопленими, а відремонтовані дороги «попливли» разом з асфальтом. Наслідки стихії ліквідовують досі.