Доступність посилання

ТОП новини

«Немає попиту»: Керченська поромна переправа і порт «Крим» припинили роботу


Керченська поромна переправа між Кримським півостровом і сусідньою Росією зупинила роботу на невизначений термін. Про це повідомила пресслужба оператора на Керченській поромній переправі АТ «АнРусТранс».

Зазначається, що в понеділок, 28 вересня, плром виконав останній рейс.

«Причина зупинки – відсутність попиту на перевезення. Головним напрямком діяльності Керченської переправи було перевезення залізничних вагонів з вантажами, пасажирів і автомобілів. Після відкриття Кримського (Керченського – КР) мосту перевезення були переорієнтовані, і попит на морське сполучення різко впав», – йдеться у повідомленні.

За словами гендиректора АТ «АнРусТранс» Василя Анненкова, у компанії більше немає замовлень на залізничні перевезення, а автопасажирський пором не виконав жодного рейсу в 2019-2020 році.

«Загалом у Керченській протоці працювало три автопасажирські пороми «АнРусТранс». Останній рейс із пасажирами на борту здійснив пором «Крим» у жовтні 2018 р. Тоді судно переправило з Кавказу до Криму 10 пасажирів і 3 автомобілі при загальній місткості 685 пасажирів і 160 автомобілів», – уточнили в пресслужбі компанії.

Через зупинку рейсів Керченської переправи буде також зупинена робота морського порту «Крим».

«Як оператор кримського порту ми не зможемо продовжувати обслуговування інфраструктури та змушені скоротити всіх фахівців», – пояснив Анненков.

За його словами, порт і переправу обслуговували близько 300 співробітників, більшість з яких втратять роботу після зупинки рейсів. До цього оператор уже скорочував персонал – у пікові роки завантаження переправи її обслуговували понад 700 осіб.

Раніше керівництво підприємства «Кримські морські порти» повідомило про масові звільнення портовиків – близько 400 осіб. Причиною назвали санкції, через які кількість заходів суден різко зменшилася, а операцій, пов'язаних з перевалкою вантажів, стало набагато менше. У підконтрольному Росії Міністерстві транспорту Криму запропонували працівникам підприємства «Кримські морські порти», які отримали повідомлення про звільнення, влаштовуватися працювати на заводи в Керчі.

У лютому 2019 року підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов доручив «реорганізувати» держпідприємство «Кримські морські порти».

У складі підприємства «Кримські морські порти» є 7 філій (торгові порти Ялти, Феодосії, Євпаторії, Керчі, а також Керченський рибний порт, Керченська поромна переправа і Держгідрографія).

Новим керівником держпідприємства «Кримські морські порти» призначили чиновника з Росії Сергія Квасова, якого раніше звільняли з «Росморпорту» за «численні порушення трудового законодавства».

З липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією півострова, гавані Криму закриті для міжнародного судноплавства.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG