Багато кримчан очікували, що відкриття мосту через Керченську протоку приведе до значного збільшення потоку автотуристів до Криму. Про те, чи виправдалися ці очікування, в інтерв'ю Крим.Реалії розповідає власник Ялтинського зоопарку «Казка» та парку левів «Тайган» Олег Зубков.
‒ Олеже, чи відчувається наплив автотуристів до Криму?
‒ Я не відчуваю особливого буму від туристів на особистих автомобілях. Мені є з чим порівнювати, оскільки для зоопарку «Казка» сезон-2018 року вже 23-й за рахунком, а для парку левів «Тайган» ‒ 7-ий. Я, як і раніше, стверджую, що туристів, зокрема на особистих автомобілях, за часів українського Криму було більше.
Не забуду, як затори з машин, охочих потрапити до зоопарку «Казка», шикувалися іноді від Лівадії до Масандри
Ніколи не забуду, як затори з машин, охочих потрапити до зоопарку «Казка», шикувалися іноді від Лівадії до Масандри, при цьому мало не паралізуючи рух трасою Сімферополь-Севастополь.
‒ Якось самі намагалися полегшити становище для автотуристів?
‒ Тоді в 2006-2008 роках я змушений був займатися (самотужки) реконструкцією автостоянки перед зоопарком «Казка», а також будувати дві нові автостоянки місткістю більше ніж на 150 автомобілів.
‒ Що з ними зараз?
‒ Нинішня бандитська влада нахабно й безсовісно забрала ці всі автостоянки, передавши їх своїм шахраям з кишенькових і незаконних «МУПів». Сьогодні перед зоопарком «Казка» триває незаконне збирання грошей з автовласників, які приїхали до зоопарку.
‒ Правоохоронці якось реагують на ці незаконні дії?
‒ Всі, зокрема поліція, прокуратура, мерія про це знають, однак вдіяти з цим нічого не можуть, оскільки коріння цієї корупції йде до «гоблін-центру». Але це інша історія.
‒ І все ж, коли були черги з автотуристів більші в ваші парки: сьогодні чи до 2014 року?
‒ Таких, як тоді заторів, сьогодні й близько немає, а збудовані мною автостоянки працюють лише на 50%. Немає транспортного колапсу й біля парку левів «Тайган», в порівнянні з 2012-2013 роками.
Літаючи на вертольоті уздовж узбережжя, бачу десятки кілометрів порожніх пляжів
Часто літаючи на вертольоті уздовж узбережжя, прекрасно бачу десятки кілометрів порожніх пляжів кримського узбережжя. А раніше узбережжя майоріло наметовими містечками туристів-автолюбителів. Висновки про достатню кількість туристів на особистому транспорті в Криму робляться, очевидно, з ситуації на дорозі Керч-Сімферополь. Так вибачте, ця дорога залишилася фактично єдиною транспортною автомобільною артерією, що з'єднує Крим з материком, та й та знаходиться в стадії будівництва та нескінченного ремонту.
‒ А що на інших трасах?
‒ Ви проїдьте трасою Сімферополь-Джанкой-Москва або трасою Сімферополь-Армянськ-Одеса! Ці траси практично «мертві», пасажиро- та вантажопотік цими трасами знизився за останні 4 роки в 20-30 разів!!!
Сьогодні до Криму з України люди їдуть хіба що при потребі, а через митні пости півночі Криму везти вантажі можуть лише суперсміливі водії, яких одиниці.
Їхати до Криму на відпочинок цими трасами при Україні було одне задоволення, ось і їхали автомобілі з Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Миколаєва, Одеси та десятків інших міст України.
‒ Тобто потік автотуристів з Росії не компенсував Криму втрату туристів з материкової України?
‒ На дорогу з Харкова до Сімферополя йшло сім годин, з Миколаєва, Донецька можна було доїхати за 4 години. Сьогодні ж поїздка до Крим з російських міст, розташованих в центрі Росії, займає від 1 до 2-х діб!!! І дорога ця дуже втомлює як водія, так і пасажирів.
І Керченський міст тут особливої погоди не робить. А вже дорога після мосту до Сімферополя повна небезпек і несподіванок.
‒ Дійсно так небезпечно нею їхати?
‒ Небезпечно. Не дарма в народі її прозвали «дорогою смерті». Це через те, що майже щодня на цій трасі відбуваються аварії зі смертельним результатом.
‒ А з чим пов'язане збільшення заторів у кримських містах, якщо не з автотуристами?
‒ Транспортний колапс в містах Криму пов'язаний з тим, що після приєднання Криму до Росії, потік дешевих машин з Росії хлинув до Криму, це збільшення за інформацією ДІБДР склало понад мільйон одиниць.
Потік дешевих машин з Росії хлинув до Криму
‒ Чи може російський уряд Криму покращити ситуацію в автотранспортній сфері?
‒ Що може зробити кримський уряд для нормалізації ситуації?! На мій погляд, не багато, «пі-пі в трамваї», ‒ як говорила Фаїна Раневська.
Ні, звичайно, розігнати автолюбителів Аксенівськими евакуаторами він може, адже на це розуму особливого не потрібно, та й вкладень не потрібно. А ось збудувати численні автостоянки, зобов'язати будівельні фірми будувати їх в достатній кількості поки не виходить. Транспортну проблему Криму необхідно вирішувати комплексно й уже дуже й дуже давно.
‒ Чий досвід тут доречно перейняти для вирішення проблеми?
‒ Нехай цього повчаться у китайців, але хто й чому буде вчитися, коли весь час йде на корупцію та її похідні.
У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові