Доступність посилання

ТОП новини

Крим заполонили не автотуристи, а дешеві машини кримчан – Зубков


Олег Зубков
Олег Зубков

Багато кримчан очікували, що відкриття мосту через Керченську протоку приведе до значного збільшення потоку автотуристів до Криму. Про те, чи виправдалися ці очікування, в інтерв'ю Крим.Реалії розповідає власник Ялтинського зоопарку «Казка» та парку левів «Тайган» Олег Зубков.

‒ Олеже, чи відчувається наплив автотуристів до Криму?

‒ Я не відчуваю особливого буму від туристів на особистих автомобілях. Мені є з чим порівнювати, оскільки для зоопарку «Казка» сезон-2018 року вже 23-й за рахунком, а для парку левів «Тайган» ‒ 7-ий. Я, як і раніше, стверджую, що туристів, зокрема на особистих автомобілях, за часів українського Криму було більше.

Не забуду, як затори з машин, охочих потрапити до зоопарку «Казка», шикувалися іноді від Лівадії до Масандри

Ніколи не забуду, як затори з машин, охочих потрапити до зоопарку «Казка», шикувалися іноді від Лівадії до Масандри, при цьому мало не паралізуючи рух трасою Сімферополь-Севастополь.

‒ Якось самі намагалися полегшити становище для автотуристів?

‒ Тоді в 2006-2008 роках я змушений був займатися (самотужки) реконструкцією автостоянки перед зоопарком «Казка», а також будувати дві нові автостоянки місткістю більше ніж на 150 автомобілів.

‒ Що з ними зараз?

‒ Нинішня бандитська влада нахабно й безсовісно забрала ці всі автостоянки, передавши їх своїм шахраям з кишенькових і незаконних «МУПів». Сьогодні перед зоопарком «Казка» триває незаконне збирання грошей з автовласників, які приїхали до зоопарку.

‒ Правоохоронці якось реагують на ці незаконні дії?

‒ Всі, зокрема поліція, прокуратура, мерія про це знають, однак вдіяти з цим нічого не можуть, оскільки коріння цієї корупції йде до «гоблін-центру». Але це інша історія.

‒ І все ж, коли були черги з автотуристів більші в ваші парки: сьогодні чи до 2014 року?

‒ Таких, як тоді заторів, сьогодні й близько немає, а збудовані мною автостоянки працюють лише на 50%. Немає транспортного колапсу й біля парку левів «Тайган», в порівнянні з 2012-2013 роками.

Літаючи на вертольоті уздовж узбережжя, бачу десятки кілометрів порожніх пляжів

Часто літаючи на вертольоті уздовж узбережжя, прекрасно бачу десятки кілометрів порожніх пляжів кримського узбережжя. А раніше узбережжя майоріло наметовими містечками туристів-автолюбителів. Висновки про достатню кількість туристів на особистому транспорті в Криму робляться, очевидно, з ситуації на дорозі Керч-Сімферополь. Так вибачте, ця дорога залишилася фактично єдиною транспортною автомобільною артерією, що з'єднує Крим з материком, та й та знаходиться в стадії будівництва та нескінченного ремонту.

‒ А що на інших трасах?

‒ Ви проїдьте трасою Сімферополь-Джанкой-Москва або трасою Сімферополь-Армянськ-Одеса! Ці траси практично «мертві», пасажиро- та вантажопотік цими трасами знизився за останні 4 роки в 20-30 разів!!!

Сьогодні до Криму з України люди їдуть хіба що при потребі, а через митні пости півночі Криму везти вантажі можуть лише суперсміливі водії, яких одиниці.

Їхати до Криму на відпочинок цими трасами при Україні було одне задоволення, ось і їхали автомобілі з Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Миколаєва, Одеси та десятків інших міст України.

‒ Тобто потік автотуристів з Росії не компенсував Криму втрату туристів з материкової України?

‒ На дорогу з Харкова до Сімферополя йшло сім годин, з Миколаєва, Донецька можна було доїхати за 4 години. Сьогодні ж поїздка до Крим з російських міст, розташованих в центрі Росії, займає від 1 до 2-х діб!!! І дорога ця дуже втомлює як водія, так і пасажирів.

І Керченський міст тут особливої погоди не робить. А вже дорога після мосту до Сімферополя повна небезпек і несподіванок.

‒ Дійсно так небезпечно нею їхати?

‒ Небезпечно. Не дарма в народі її прозвали «дорогою смерті». Це через те, що майже щодня на цій трасі відбуваються аварії зі смертельним результатом.

Дорога до Керченського мосту, квітень 2018 року
Дорога до Керченського мосту, квітень 2018 року

‒ А з чим пов'язане збільшення заторів у кримських містах, якщо не з автотуристами?

‒ Транспортний колапс в містах Криму пов'язаний з тим, що після приєднання Криму до Росії, потік дешевих машин з Росії хлинув до Криму, це збільшення за інформацією ДІБДР склало понад мільйон одиниць.

Потік дешевих машин з Росії хлинув до Криму

‒ Чи може російський уряд Криму покращити ситуацію в автотранспортній сфері?

‒ Що може зробити кримський уряд для нормалізації ситуації?! На мій погляд, не багато, «пі-пі в трамваї», ‒ як говорила Фаїна Раневська.

Ні, звичайно, розігнати автолюбителів Аксенівськими евакуаторами він може, адже на це розуму особливого не потрібно, та й вкладень не потрібно. А ось збудувати численні автостоянки, зобов'язати будівельні фірми будувати їх в достатній кількості поки не виходить. Транспортну проблему Криму необхідно вирішувати комплексно й уже дуже й дуже давно.

Аварія на трасі «Керч-Феодосія» в районі повороту на с. Виноградне Ленінського району, 1 червня 2018 року
Аварія на трасі «Керч-Феодосія» в районі повороту на с. Виноградне Ленінського району, 1 червня 2018 року

‒ Чий досвід тут доречно перейняти для вирішення проблеми?

‒ Нехай цього повчаться у китайців, але хто й чому буде вчитися, коли весь час йде на корупцію та її похідні.

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG