Під час обшуків у Криму співробітники російських правоохоронних органів часто шукають і вилучають літературу, називаючи її забороненою та належною до екстремістської. Про те, як перевірити свою книжкову полицю на наявність так званої забороненої літератури в програмі «Право на свободу» розповідає адвокат і член міжнародної правозахисної групи «Агора» Олексій Ладін.
Наразі до російського Федерального списку екстремістських матеріалів на офіційному сайті Міністерства юстиції Росії входить близько 4,5 тисячі інформаційних матеріалів: книг, газет, аудіо- та відеофайлів.
«Російський суд визнає ці матеріали екстремістськими за місцем їхнього виявлення або поширення», ‒ пояснює адвокат.
За його словами, список екстремістських матеріалів перевірити дуже просто.
Рекомендую позбутися цієї літератури, щоб не отримати адміністративну або кримінальну відповідальність
«На офіційному сайті Міністерства юстиції Росії в пошуковий рядок забити назву цього матеріалу й, відповідно, якщо буде отриманий якийсь позитивний результат, наполегливо рекомендую позбутися цієї літератури, щоб не отримати адміністративну або кримінальну відповідальність», ‒ радить Ладін.
До матеріалів, які входять до групи ризику, за словами правозахисника, в першу чергу належить релігійна література.
«У Криму останнім часом почастішали тенденції посиленого контролю ісламської релігійної літератури. Тому наполегливо рекомендую всім мусульманам перевірити свої книжкові полиці, щоб зайвий раз не давати приводу правоохоронним органам притягати вас до відповідальності», ‒ говорить Олексій Ладін.
Рекомендую всім мусульманам перевірити свої книжкові полиці
Цей список екстремістської літератури поповнюється щодня, тому що суди на території Росії виносять рішення й визнають нові й нові матеріали екстремістськими.
«Тому рекомендую ‒ час від часу перевіряти свої книжкові полиці, щоб до вашої бібліотеки, раптом, не потрапили «екстремістські» матеріали», ‒ рекомендує правозахисник.
Раніше московський адвокат Микола Полозов пояснював, як поводитися під час обшуку: на що слід звернути увагу, на що ви маєте право; і як бути, якщо під час обшуку вам підкинули заборонені предмети.