Доступність посилання

ТОП новини

«Кампанія цькування колеги»: в Криму журналіста звинуватили в нападі на самого себе


Євген Гайворонський
Євген Гайворонський

Повідомлення кримського блогера та журналіста Євгена Гайворонського про напад на нього в центрі Ялти 1 лютого обернулося скандалом. Майже через два місяці його публічно звинуватили в інсценуванні події. А ялтинський бізнесмен, якого Гайворонський називає ініціатором нападу, погрожує захищати свої честь, гідність і ділову репутацію в суді.

Євген Гайворонський раніше повідомляв Крим.Реалії, що напад на нього стався 1 лютого на вулиці Севастопольській поблизу санаторію Червонопрапорного Чорноморського флоту Росії в Ялті. «Іду й відчуваю, що позаду щось відбувається. І тут мене ударом ногою в спину збивають із ніг. З образами, з лайкою на мою адресу починає мене чоловік бити кулаком по голові й по спині. І як тільки я намагаюся якось ситуацію врегулювати, запитати, хто цей чоловік, чого він хоче, як він несподівано підскочив і втік, сховався в найближчому провулку. Можливо, хтось його злякав у цей момент», ‒ стверджує він.

Гайворонський звернувся до поліції із заявою, в якій звинуватив у трагедії місцевого бізнесмена та мецената Дмитра Тюкаєва, оскільки раніше неодноразово отримував від невідомих погрози в зв'язку зі своїми критичними публікаціями про бізнесмена.

Тепер, через майже два місяці, в цій історії з'явилися нові скандальні подробиці.

«Вони просили, щоб я був понятим, коли все станеться»

26 березня кримський журналіст, кореспондент російського телеканалу «НТВ» Олег Ключков оприлюднив аудіозапис розмови з невідомим чоловіком, який говорить, що Гайворонський інсценував напад на самого себе й просив зняти це на відео.

«Він (Євген Гайворонський ‒ КР) і наш спільний знайомий, якого я не можу назвати, просили, щоб я взяв велосипед, одягнув шолом із «гоупро-камерою» та їхав маршрутом, коли він мені скаже й о котрій годині. І якщо знадобиться, щоб я був понятим, коли все станеться», ‒ говорить він.

Ця людина також зазначає, що готова свідчити в суді, якщо це знадобиться.

Дмитро Тюкаєв
Дмитро Тюкаєв

Аналогічну інформацію з аудіозаписом Крючкова також поширили й інші ЗМІ, контрольовані кримською владою. Після цього бізнесмен Дмитро Тюкаєв оголосив, що подав позов до Гайворонського про захист честі, гідності та ділової репутації у зв'язку із згадкою свого імені в цій історії.

«Настав час відповідати за свої слова. На 4 квітня в Ялтинському міському суді призначене засідання за моїм позовом до Євгена Гайворонського та «Примечаний» (Гайворонський є автором цього видання, яке теж писало про напад на нього ‒ КР) про захист честі, гідності та ділової репутації», ‒ написав він у Facebook.

Крим.Реалії неодноразово намагалися зв'язатися з бізнесменом, але він не відповів на наші дзвінки.

«Все, про що пишуть кримські ЗМІ ‒ фальсифікація»

Треба зазначити, що в цій історії перетнулися одразу кілька конфліктних ліній. З одного боку, конфлікт існує між Гайворонським та Крючковим. Вони неодноразово обмінювалися публічними образами, говорячи про професійну діяльність і особисті якості один одного. А з іншого ‒ вже кілька місяців тривають публічні суперечки між Гайворонським і Тюкаєвим. Останній ‒ відомий ялтинський бізнесмен, неодноразово нагороджувався чиновниками «за соціальну активність і відповідальність», а минулого року занесений на дошку пошани Ялти. Журналіст критикує будівництва бізнесмена на сторінках «Примечаний», а той відповідає образами. Всі троє є фігурантами української бази «Миротворець».

Таким чином, не можна виключати, що взаємні звинувачення в історії з нападом на Гайворонського можуть бути наслідком особистої взаємної неприязні всіх сторін. Але кримські ЗМІ чомусь не згадують про це, поширюючи аудіозапис з анонімною розмовою Крючкова.

Євген Гайворонський звинувачення в інсценуванні нападу на самого себе заперечує.

Мене дивує, що видання, що, зокрема, фінансуються з бюджету, займаються поширенням неперевіреної інформації
Євген Гайворонський

«Усе, про що зараз пишуть кримські ЗМІ ‒ спланована фальсифікація. Мене дивує, що видання, що, зокрема, фінансуються з бюджету, займаються поширенням неперевіреної інформації. Якщо у них є докази й конкретні факти, що я роблю щось протиправне, нехай нададуть їх поліції. Оскільки особисто я щодо всіх ситуацій цієї дивної історії звертався до правоохоронних органів. І я можу підтвердити це документально», ‒ сказав він Крим.Реалії.

Євген Гайворонський
Євген Гайворонський

«У нас є певна думка кримських колег»

За словами журналіста, отримувати погрози від невідомих він почав наприкінці минулого року, після публікацій про будівництва Тюкаєва. Він каже, що неодноразово звертався до правоохоронних органів, але ці факти так і не розслідувалися. Це змусило його звернутися за допомогою до голови Спілки журналістів Росії Володимира Соловйова, який приїжджав на півострів у лютому.

Однозначно: поведінку Гайворонського вважаю неприпустимою; «напад» на нього ‒ постановочний і фальсифікований
Андрій Трофимов

Після цього проти Гайворонського виступив голова проросійської «Спілки журналістів Криму» Андрій Трофимов: «До Москви в секретаріат СЖР написав. Однозначно: поведінку Гайворонського вважаю неприпустимою; «напад» на нього ‒ постановочний і фальсифікований. <....> Велике журі скликати ми можемо, ось тільки сенс: сказати диваку, що він дивак?.. Не рекламуйте цього громадянина, він на вас ім'я собі робить і пізнаваність!».

Секретар Спілки журналістів Росії Тимур Шафір підтвердив, що організація отримала інформацію Трофимова й взяла її до відома, але продовжує вивчати ситуацію.

«Ми тримаємо ситуацію на контролі, й Андрій Трофимов дав досить вичерпний коментар із цього приводу. До нас надійшло повідомлення про інсценування (нападу на Гайворонського ‒ КР), у нас є певна думка кримських колег. Ми продовжуємо за цим стежити, перебуваємо в постійному контакті з МВС і сподіваємося оперативно отримувати інформацію про повноту цієї картини. 4 квітня у нас відбудеться засідання, відповідно, це буде певна відправна точка для того, щоб визначитися з цим питанням», ‒ повідомив Шафір Крим.Реалії.

«Як вийшло, що журналісти очолили кампанію цькування колеги?»

У журналістському товаристві Криму продовжують обговорювати історію з Гайворонським. Деякі не соромиться у висловах на його адресу в соціальних мережах. Одним із небагатьох, хто заступився за журналіста, став головний редактор видання «Примечания» Віктор Ядуха.

«Я вірю Жені (Гайворонському ‒ КР) і вважаю аудіозапис телефонної розмови Крючкова з анонімом наклепом. Ми сподіваємося, що Олег Крючков дійсно передав запис розмови й контакти аноніма до МВС, і правоохоронці встановлять, хто за всім цим стоїть. Але я хочу поговорити про інше: як вийшло, що журналістська спільнота не тільки проковтнула публічне приниження колеги, але й очолила кампанію його цькування? Всі ці крики в мережі, що за його висловлювання та публікації вбити мало ‒ як це розуміти?» ‒ написав він у своїй авторській колонці.

Ядуха вважає, що Гайворонського та «Примечиния» критикують, оскільки вони «не бояться називати речі своїми іменами» й «беруться за історії, від яких відмовляються придворні кримські ЗМІ».

Главред «Примечаний» стверджує, що йому нічого не відомо про позов Дмитра Тюкаєва. До суду, який, за словами бізнесмена, має відбутися 4 квітня, представників видання не викликали. Не отримував такого повідомлення також і Євген Гайворонський.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG