Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Чому найбільший ворог Путіна – сам Путін


У виданні Politico пише про те, чому російський президент Володимир Путін скоро більше не зможе підтримувати імідж стабільності та порядку в Росії. Впливова щоденна британська газета Financial Times також звертає увагу на низку викликів, які стоятимуть перед Путіним після його ймовірного переобрання у березні. А в статті для аналітичного центру The National Interest йдеться про виступ спеціального представника США з питань України Курта Волкера щодо того, як досягнути миру на Донбасі.

У європейському виданні Politico йдеться про те, чому російський президент Володимир Путін скоро більше не зможе підтримувати імідж стабільності та порядку в Росії. Незабаром там відбудуться президентські вибори, результати яких всім добре відомі. Так само відоме й те, що вони навряд чи будуть вільними, мовиться у статті.

Та попри зусилля Кремля чинити вплив на громадську думку шляхом контролю над ЗМІ, в країні зростає незадоволення численними внутрішніми проблемами.

Особливо серед молоді зростають вимоги суспільних та політичних змін, зауважує автор. Зростає і кількість несанкціонованих протестів, які Москві складніше придушувати, ніж у 2011-2012 роках. І може поки що нове покоління не має достатньої сили для того, аби вплинути на перебіг виборів, у 2024 році молоді люди становитимуть нову політичну міць, переконаний автор.

Три роки економічного занепаду, корупція та політична апатія серед росіян матимуть свої наслідки. Середній клас та підприємці також страждають від складних економічних умов, у той час як третина випускників російських «вишів» шукають роботу за кордоном.

Та зміни відбуваються в тому числі й серед політичних еліт, а «епоха, коли посткримського патріотизму було достатньо для об’єднання еліти навколо Кремля, закінчилася», – наголошує автор.

Тим часом, внутрішні протиріччя всередині політичного класу Росії також зростають та загрожують розірвати його на шматки, мовиться у статті.

Перед виборами 2012 року та після анексії Криму у 2014 році риторика Путіна фокусувалася на статусі Росії у якості наддержави, але подібних «досягнень» недостатньо для тих, хто засмучений надзвичайно низькими стандартами життя, пояснює автор.

Тому насправді перемога Путіна на президентських виборах в березні – лише початок політичної боротьби, результати якої можуть бути непередбачуваними, йдеться у статті.

Впливова щоденна британська газета Financial Times також звертає увагу на низку викликів, які стоятимуть перед Володимиром Путіним після його ймовірного переобрання у березні. Автор зазначає, що російський президент особливо не переймається передвиборною кампанією, та цього тижня він має виступити із промовою, в якій поділиться своїми планами на наступний термін.

Цю промову відкладали вже кілька разів, і питання дійсно досить хитре – не дивлячись на високі рейтинги підтримки кандидата, пересічні росіяни незадоволені рівнем життя, у той час як економіка продовжує занепадати, мовиться у статті.

Автор переконаний: Путін однозначно обіцятиме змін. Та тут є кілька факторів, вартих уваги.

Санкції Заходу через незаконну анексію Криму «висушили» міжнародне фінансування для російських компаній, банків та уряду. Середній клас, який тільки-но почав насолоджуватися процвітанням, зазнав негативного впливу економічного занепаду. Та сама Росія вистояла попри численні прогнози міжнародних експертів, йдеться у статті.

Відсутність інвестицій при цьому скрізь проявляє себе: «низький рівень промислової автоматизації в поєднанні з робочою силою, яка швидко старіє і скорочується, слабкою інфраструктурою, збільшенням бюрократії, а також корупцією, стримує виробничі та фінансові можливості, гальмуючи при цьому спроби Росії конкурувати з іншими ринками, що розвиваються», – мовиться у статті.

Путіна попереджали про необхідність більш ліберальних реформ, але радикальні реформи можуть стати досить непопулярними, у той час як кількість бідних людей продовжує зростати.

Рецесія загострила довгостроковий дефіцит інвестицій у галузях освіти та охорони здоров’я, а досить велика кількість росіян «втомилися від риторики і хочуть чіткого бачення майбутнього», – йдеться у статті.

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер під час витупу в американському аналітичному центрі Center for the National Interest розповів про те, як досягнути миру на Донбасі. Про це мовиться в статті для аналітичного центру The National Interest.

Автор зазначає, що адміністрація президента США Дональда Трампа наразі намагається активізувати свою участь у втіленні мінських угод, сподіваючись покласти край військовому конфлікту в Україні.

Вашингтон виступає за реалізацію цих угод, «підтримуючи поетапний підхід, який дозволив би миротворцям ООН патрулювати частини Донбасу, а Києву ухвалити низку реформ для вирішення скарг місцевого населення».

Волкер зауважив, що результатами переговорів за останні місяці незадоволений – «бо результатів немає». На його думку, конфлікт на сході, від якого щодня гинуть люди, можна назвати будь-чим, та не замороженим конфліктом, мовиться у статті.

Однією з проблем, тим часом, залишається скептична налаштованість Росії щодо можливості зняття санкцій з боку Заходу. Підхід Кремля до цього питання напередодні виборів президента Росії з боку Володимира Путіна також залишається незрозумілим, йдеться у статті.

Волкер вважає, що США можуть досягти своєї мети за допомогою переговорів. «По-перше, Вашингтон сподівається відновити суверенітет і територіальну цілісність України. По-друге, він сподівається забезпечити безпеку всіх громадян України незалежно від етнічної, національної чи релігійної приналежності».

XS
SM
MD
LG