Доступність посилання

ТОП новини

«Хижа загроза» для Криму


Вовки, ілюстративне фото
Вовки, ілюстративне фото

У Криму зростає кількість вовків. Найбільша кількість сигналів про напади хижаків на свійську худобу надходить з Білогорського району. Підконтрольна Росії місцева влада робить спроби відстрілу цих диких тварин, але поки відомо тільки про одну успішну облаву ‒ 17 жовтня минулого року був застрелений молодий вовк.

За інформацією координатора Кримської контактної групи з прав людини Абдурешита Джеппарова, у Білогорському районі півострова орудує ціла зграя вовків.

Скоро проблема безпеки може вже постати не тільки для домашньої худоби, а й для людей
Абдурешит Джеппаров

«Як мені розповіли місцеві сільські жителі, в основному це пастухи, в районі орудує зграя з близько двох десятків вовків. Пастухи та мисливці кажуть, що, швидше за все, в зграї багато гібридів вовків з собаками, адже під час облав вони на прапорці не реагують, поводяться дуже розумно й зухвало, наближаються вже до самих населених пунктів. Знаючи, як вовки швидко розмножуються, при відсутності ефективних мисливських облав на них проблема буде з кожним місяцем посилюватися. Селяни б'ють на сполох: у Білогорському районі вже далеко не поодинокі випадки масового знищення худоби вовками. Скоро проблема безпеки може вже постати не тільки для домашньої худоби, а й для людей», ‒ повідомив Крим.Реалії громадський активіст.

Джеппаров зустрівся з жителем села Русаківка Абдурахімом Джемілєвим. Вовки знищили 17 кіз селянина, який живе за рахунок розведення худоби.

«Проблема дуже актуальна. Вовки дійсно є. Особисто у мене вовки звели всіх кіз, коли ті були на випасі. Я особисто їх пас, коли трохи задрімав, хижаки вже зробили свою справу. Потім знайшов лише одну ‒ з перегризеним горлом. Ходжу на пасовище з собаками, але собаки дуже бояться вовків: як чують їх, так відразу туляться до моїх ніг», ‒ розповідає Абдурахім Джемілєв.

Абдурахім Джемілєв
Абдурахім Джемілєв

За його словами, не один він в окрузі постраждав від нападів вовків.

У знайомого 12 овець задушили
Абдурахим Джемилев

«У знайомого 12 овець задавили. Він теж не помітив, як вовки відокремили їх від отари. Коли стали шукати, то знайшли лише роздерті трупи овець. Знаю, що у фермерському господарстві «Івушка» у них теж 17 штук худоби задавили. Зовсім недавно у місцевого жителя, пастуха Валери, ще кілька разів по дві-три штуки овець та кіз тягли, прямо вдень. Він бачив цих вовків. Добре хоч поки на корів не було випадків нападу», ‒ повідомив він.

Джемілєв зазначає, що вовки, які нападають на худобу кримських пастухів, дуже великі.

Мисливці кажуть, що це не чистокровні вовки, а суміш із собаками
Абдурахім Джемілєв

​«За словами очевидців, вовки дуже великі. Баранчика підіймають і тягнуть з собою, а жива вага барана становить до сорока кілограмів. Мисливці кажуть, що це не чисті вовки, а суміш із собаками. Тепер доводиться брати з собою палицю, сокиру, щоб у разі чого захистити себе та худобу. З цією ж метою петарди з собою беру. Хоча якщо в зимовий, голодний для вовків час зустріти їх, то ніщо не допоможе», ‒ каже селянин.​

В селе возле Белогорска волки нападают на скот – местный житель
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00
Завантажити на комп'ютер

За словами пастуха, особисто він з цією проблемою до підконтрольної Кремлю місцевої влади не звертався. Однак чоловік каже, що це робили інші, але дієвих заходів для боротьби з хижаками чиновники не вживають.

«Реакції на подібні звернення майже ніякої немає. Влада дивиться на проблему крізь пальці», ‒ зізнається селянин.

Правозахисник Джеппаров запевнив, що не залишиться осторонь від проблеми.

«Кримська контактна група з прав людини продовжить займатися цією проблемою. Окрім висвітлення в ЗМІ, будемо робити запити в органи влади, будемо смикати їх, спонукаючи до вирішення проблеми», ‒ повідомив він.

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG