Доступність посилання

ТОП новини

Від переконання до примусу: севастопольський уряд змушують «охороняти» Ласпі


Крим, вид на урочище Ласпі, травень 2017 року
Крим, вид на урочище Ласпі, травень 2017 року

Упродовж багатьох років влада Севастополя має намір надати прибережній зоні в селищі Ласпі статус особливо охоронюваної природної території. Депутати місцевого парламенту не раз висловлювали претензії чиновникам міського уряду в штучному затягуванні цього процесу. Це, у свою чергу, грає на руку девелоперам, які здійснюють забудову Ласпі елітною нерухомістю.

9 листопада в стінах Держдуми Росії відбувся «круглий стіл» на тему «Удосконалення законодавства про особливо охоронювані природні території ‒ невід'ємна частина стратегії екологічної безпеки країни». Головував на заході російський боксер, а нині заступник думського комітету з екології Микола Валуєв.

В рамках цього колоквіуму виступили й представники російської законодавчої влади Севастополя. Ними була поставлена проблема забудови Ласпі, яку, до речі, вже неодноразово обговорювали депутати російського парламенту.

Невиправна шкода

Севастопольський депутат В'ячеслав Горєлов наполягає на тому, що вирішувати питання зі створенням в селищі зони ООПТ потрібно негайно. На його думку, збиток природі, нанесений у період активної забудови, є настільки істотним, що за деякими позиціями реабілітувати територію вже не вдасться.

Новобудови в Ласпі
Новобудови в Ласпі

Солідарна зі своїм колегою й спікер підконтрольного Москві парламенту Севастополя Катерина Алтабаєва:

«В частині урочища природа знищена настільки, що вже відсутній предмет охорони. Якщо найближчим часом ми не створимо ООПТ «Ласпі», то вже через два-три роки в цьому не буде сенсу, оскільки багаторазово прискорене будівництво повністю знищить наше безцінне природне багатство», ‒ сказала вона.

За два-три роки будівництво повністю знищить наше безцінне природне багатство
Катерина Алтабаєва

Російський губернатор Севастополя Дмитро Овсянников неодноразово декларував свою згоду з доводами колег із законодавчої влади, однак раз у раз знаходив причини, щоб не ставити свій автограф на відповідному документі. На думку уряду, створення ООПТ у Ласпі необхідно відкласти до закінчення претензійно-позовної роботи, яка ведеться представниками виконавчої влади.

«Як тільки ми перейдемо екватор судових процесів щодо цієї території, ми ухвалимо рішення (про визнання Ласпі ООПТ ‒ КР)», ‒ говорив Овсянников.

Дмитро Овсянников (той, хто протягує руку)
Дмитро Овсянников (той, хто протягує руку)

​Нагадаємо, що сьогодні севастопольський уряд масово подає позови до суду, вимагаючи визнати недійсним право власності громадян на деякі земельні ділянки, виділені їм у період з 2008 до 2010 року включно.

У той же час Мінприроди Росії дало позитивний експертний висновок на створення зони ООПТ у найкоротші терміни, Мінекономрозвитку також не визнала, що аргументи уряду заслуговують на увагу.

Реліктові ялівці та фісташкові дерева ‒ червонокнижні рослини, які активно ростуть у Ласпі та піддаються негативному впливу
Маргарита Литвиненко

На думку севастопольського еколога Маргарити Литвиненко, урочище Ласпі багате на червонокнижну флору, яка страждає упродовж усього часу ведення активної забудови.

«Перш за все, охороні в межах особливо охоронюваної природної території підлягають реліктові ялівці та фісташкові дерева ‒ червонокнижні рослини, які активно ростуть у Ласпі та піддаються негативному впливу. Крім того, великому антропогенному навантаженню піддається сам незайманий ландшафт урочища, яке збільшується через будівельні роботи. Екологи звертають на це увагу з початку 2010-х років. Морське середовище бухти теж, очевидно, піддається негативному впливу. Очисних споруд у Ласпі немає, і все, що накопичується в готелях або житлових будинках, безпосередньо виливається з каналізації в море», ‒ повідомила Крим.Реалії Литвиненко.

Також еколог погодилася з думкою севастопольських депутатів, що природне багатство деяких ділянок у Ласпі вже не вдасться відновити.

«Так, такі ділянки є. Їх небагато, але вони є», ‒ поскаржилася еколог.

Методика примусу

Севастопольські депутати, видимо, вирішили перейти від переконань до примусу. Сьогодні підконтрольний Кремлю міський парламент намагається знайти нові важелі впливу на чиновників шляхом внесення відповідних змін до законодавства.

«Мною запропоновано внести до резолюції «круглого столу» наступну рекомендацію: розглянути можливість доповнити федеральний закон «Про особливо охоронювані природні території» положенням про обов'язок вищого виконавчого органу державної влади суб'єкта Російської Федерації ухвалити рішення про створення ООПТ регіонального значення упродовж обмеженого інтервалу часу. У тому випадку, якщо для цього є повний пакет документів, узгоджених в установленому порядку», ‒ сказав В'ячеслав Горєлов севастопольському інформаційного ресурсу ForPost.

В'ячеслав Горєлов
В'ячеслав Горєлов

Необхідно зазначити, що на цю ініціативу відгукнулися інші учасники «круглого столу», а Валуєв оголосив, що вже поширив відповідну пропозицію серед кількох російських міністерств, і не виключив того, що наступним етапом стане звернення до Генеральної прокуратури Росії.

У матеріалі використовується термінологія, прийнятна на анексованому Росією півострові

XS
SM
MD
LG