Якщо Рекс Тіллерсон і Дональд Трамп знайдуть порозуміння з росіянами щодо України та Сирії, це може стати початком великого потепління, вважає американський кар’єрний дипломат, колишній заступник глави Пентагону і заступник генсека НАТО Александр Вершбоу.
Найбільшим каменем спотикання між Вашингтоном та Москвою Александр Вершбоу називає війни в Сирії та в Україні. В обох випадках США і Росія ніби хочуть одного – миру, та спосіб, як це зробити, у кожного свій.
«Щодо України, то обидві сторони погоджуються, що шлях до вирішення кризи, принаймні у східній Україні – це виконати Мінські угоди. Але росіяни не виглядають серйозними у виконанні своїх зобов’язань за цими угодами. Тож ми знаємо, що має бути зроблено, але ми поки не знайшли порозуміння щодо того, як це зробити», – каже ексепрт з міжнародної безпеки в аналітичному центрі «Атлантична рада» Александр Вершбоу.
Тіллерсон та Лавров, Трамп і Путін повинні зосередитись на вирішенні найбільшої проблеми у відносинах. Щонайменше відведенням російської зброї зі східної України та відновленням українського суверенітетуАлександр Вершбоу
Американсько-російські відносини почали псуватися після анексії Криму та конфлікту на сході України. Тож саме із розв’язання українського питання потрібно починати відновлення дружніх стосунків, переконаний колишній посол США в Росії.
«Якщо ми справді хочемо покращити відносини, Тіллерсон та Лавров, Трамп і Путін повинні зосередитись на вирішенні найбільшої проблеми у відносинах. Щонайменше – відведенням російської зброї зі східної України та відновленням українського суверенітету. Але якщо це (українське – ред.) питання не вирішиться, збільшуватиметься тиск США та їхніх союзників на Росію, і це призведе до ще більшої конфронтації у відносинах», – зазначає Вершбоу.
Попри публічне загравання президента США з Росією, покращення американсько-російських відносин поки не настало, вважає експерт.
Попри позицію пана Путіна як «мачо» у багатьох питаннях, він дуже нервує через можливість масового протесту в Росії
Дональд Трамп, вважає він, лише починає розуміти, що вирішення українського питання – це не просто. Агресію Путіна в Україні Вершбоу пояснює страхами російського президента.
«Я бачу зв’язок між внутрішніми подіями в Росії та російською зовнішньою політикою. Попри позицію пана Путіна як «мачо» у багатьох питаннях, він дуже нервує через можливість масового протесту в Росії. Це одна з причин, чому Росія продовжує агресію проти України, бо росіяни бояться, що успішний реформаторський демократичний рух в Україні може надихнути на схожі подій в Росії. То ж він вирішив знищити проблему в корені», – каже Вершбоу.