Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: «Україна готова забути про біди у зв'язку з «Євробаченням»


У міжнародній пресі пишуть про значні втрати на Донбасі – найбільші з часу великоднього перемир’я – серед українських військових цього тижня. Також є статті про те, як у Вашингтоні дивляться на часті відвідини США українськими політиками, вважаючи їх представниками радше «старої гвардії», які прийшли в політику ще в 1990-х роках. І провідний ірландський часопис пише про Київ перед пісенним конкурсом «Євробачення», говорячи, що конкурс дає шанс Україні ще тісніше зблизитись із Заходом.

Агентство AFP пише про втрати, яких зазнали українські військові на сході, і що п’ятеро загиблих минулої доби є найбільшими втратами в Україні від моменту початку перемир’я на Великдень.

Три українських вояки загинули поблизу Дебальцева, яке є транспортним вузлом, через який проходить лінія сполученнями між контрольованими бойовиками Донецьком та Луганськом і де були інтенсивні бої на початку 2015 року.

За даними української сторони, один вояк підірвав себе гранатою, коли до нього наближалась група бойовиків, намагаючись не дати взяти себе в полон, а двоє загинули під час сутички поруч.

Ще один український вояк загинув поблизу Авдіївки, яка є гарячої точкою поруч з Донецьком і перебуває під контролем українських військ.

П’ятою жертвою став цивільний, який помер від ран, отриманих через бій між українськими силами та бойовиками раніше цього тижня.

Як пише агентство, Україна втратила 19 вояків від початку перемир’я, яке оголосили з 1квітня, перед Великоднем. Сепаратисти повідомляють про десять бойових втрат за минулим місяць.

AFP додає, що у квітні у Луганській області також загинув американський спостерігач зі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який їхав у транспорті, який підірвався, як виглядало, на міні.

Це спонукало ССМ ОБСЄ обмежити патрулювання і спостереження за виконанням мирних угод, а також уникати ґрунтових доріг, які ведуть до позицій українських сил та бойовиків, а натомість використовувати асфальтовані дороги.

Канадський політолог Тарас Кузьо пише в газеті The Kyiv Post у рубриці «Погляд» про настрій у Вашингтоні нині щодо українських політиків.

Американські політики та експерти не пам’ятають за 25 років дипломатичних відносин з Україною іншого часу, коли б стільки багато українських політиків та депутатів відвідували Вашингтон, як це має місце нині.

«Один (експерт) навіть пожартував, а чи не перенести б Україні свій парламент до Вашингтону, адже деякі депутати проводять тут більше часу, аніж в Києві», – пише Кузьо.

«Фінансова вартість цих візитів для українських платників податків та фінансистів політичних партій є дуже високою, але чи приносять вони якісь відчутні результати? Відповідь на це запитання така, що в більшості випадків – ні», – зауважує Кузьо.

І пояснює: по-перше, американські політики та експерти здивовані, що «стара гвардія» все ще домінує в українській політиці. Ці люди з «Блоку Петра Порошенка» та «Батьківщини» Юлії Тимошенко прийшли в українську політику в 1990-х. «Мессиджі та риторика, з якими вони приїжджають до влади США мало в чому змінилися протягом двох десятків років і їм переважно не вірять», – пише автор.

«Щодо «Опозиційного блоку», то тут без коментарів», – каже Кузьо, додаючи, що Віктор Янукович та Партія регіонів свого часу сильно потратились на вашингтонських політичних консультантів, але все одно мають негативний імідж за океаном.

Щодо Тимошенко, то Кузьо цитує одного консультанта у Вашингтоні, який сказав, що «Тимошенко намагалася знайти підходи до останніх чотирьох адміністрацій США, але їй не вдалося змінити погляд на неї у Вашингтоні. На неї продовжують дивитися як на опортуніста, політичного хамелеона, погляди якої міняються в залежності від напрямку вітру».

«Ніхто у Вашингтоні не знає, за що реально і насправді виступає вона», – додає Кузьо вже від себе.

В статті зазначається, що Україна нині має активне громадянське суспільство та незалежні ЗМІ, і вашингтонські експерти здивовані і розчаровані відсутністю нових облич, які з’явились після Євромайдану, які справді б прийшли до влади в наступних парламентських та президентських виборах.

«Україна готова забути про біди через вражаючу вечірку з «Євробаченням» – це заголовок провідної ірландської газети The Irish Times.

«Київ ігнорує бойкот з боку Росії і готується прийняти десятки тисяч відвідувачів», – зазначає газета.

Стаття починається описом майдану Незалежності, який є епіцентром Києва і навколо якого є гарні бари і ресторани, і взагалі там можна пройтися, але українці, нагадує часопис, також час від часу починають і революції на Майдані, як було вже двічі з 2004 року, що стало потім визначними історичними виступами за демократію.

«Нині Майдан і Київ очікують на понад 20 тисяч гостей «Євробачення», що є нагодою Україні продемонструвати не лише свою красу та гостинність, але є шансом подолати величезні перешкоди на шляху перетворення і руху ближче до Заходу», – зазначає ірландська газета.

Часопис каже, що організатори конкурсу мають бюджет в 27 мільйонів євро, але Київ не потребує прикрас весінньої пори, оскільки прикрашений рожевими та білими каштанами, які квітнуть якраз зараз і допомагають забути довгу зиму, а золоті бані та дзвони соборів купаються у сонячному світлі уздовж річки Дніпро.

Цьогорічний конкурс «Євробачення» подивляться понад 200 мільйонів телеглядачів, а ще мільйони дивитимуться в інтернеті, але один сусід України кидає тінь на конкурс – Росія, зазначає газета.

«Євробачення» потрапило в середину конфлікту між Україною та Росією, який розпочався в 2014 році, адже багато росіян були обурені минулорічною перемогою Джамали з композицією про депортацію кримських татар Сталіним у 1944 році, «що є натяком на кремлівське правління в сьогоднішньому Криму».

Газета нагадує про заборону на в’їзд до України представниці Росії Юлії Самойловій, яка раніше співала в анексованому Криму в порушення українського законодавства.

«Для більшості українців, які вже три роки відбивають російські пропагандистські напади, суперечка є ще одним явним підтвердженням спроби Кремля дискредитувати Україну в очах Заходу, але Європейський мовний союз, який керує «Євробаченням», обурено тиснув на Україну, щоб вона скасувала заборону і погрожував зняти її з майбутніх конкурсів», – читаємо в ірландській газеті.

Часопис також цитує українського політика Мустафу Найєма, який заявив, що «Євробачення» є шансом продемонструвати, що Україна є ближчою до Європи, ніж будь-коли в нашій історії… Але за останні три роки ми усвідомили, що не повинні комусь доводити, що Україна змінилася – ми справді змінилися».

XS
SM
MD
LG