Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Портников: Суспільство мародерів


Спеціально для Крим.Реалії

Російські соціологи з Левада-Центру оприлюднили результати опитування, які показують, чим пишаються їхні співвітчизники. Ці результати ‒ свідчення серйозної хвороби російського суспільства, одурманеного як офіційною пропагандою, так і власними комплексами ‒ комплексами невдах і «терпіл», давно вже не здатних кинути серйозний виклик власній криміналізованій владі, домогтися конкуренції в політиці та економіці, а також чесності в медіа.

Перше місце в списку російської гордості посідає перемога у Великій Вітчизняній війні ‒ так у сусідній країні називають Другу світову, виділяючи з історії період, коли СРСР і нацистська Німеччина не були союзниками.

Росіяни пишаються минулим, бо у них немає теперішнього. І ця показна гордість замінює їм майбутнє

Звичайно, перемога над нацизмом ‒ велика подія, навіть якщо пам'ятати про те, що на території самого СРСР і окупованих нею країн Європи ще п'ять десятиліть панував режим, який можна порівняти з гітлерівським. Але вся справа в тому, що сучасні росіяни нікого не перемагали. Наймолодшим учасникам війни вже далеко за 80 років, причому живуть ці люди похилого віку часто в зовсім не найкращих умовах. Більшість росіян доля власних ветеранів не хвилює. Їм набагато простіше пройтися з портретами загиблих родичів вулицями ‒ це дешево і не вимагає жодної відповідальності за живих. І не випадково. До перемоги над нацизмом сучасні росіяни ніякого відношення не мають. Росіяни пишаються минулим, бо у них немає теперішнього. І ця показна гордість замінює їм майбутнє.

Росіяни і не помітили, як із суспільства брехливих циніків перетворилися на суспільство мародерів

Ще одним підтвердженням цієї тези був той факт, що другий рядок у подібних опитуваннях незмінно займало підкорення космосу ‒ при тому, що сучасна Росія аж ніяк не є в авангарді космічних досліджень і використовує технології радянських часів. Але в цьому році космос потіснило викрадення Криму. Факт ‒ це сучасна подія. Але тільки чим тут пишатися? Віроломним ‒ в дусі Гітлера ‒ нападом на країну, яку багато російських обивателів досі називають «братньою»? Порушенням міжнародного права? Репресіями і знущаннями в Криму?

Росіяни і не помітили, як із суспільства брехливих циніків перетворилися на суспільство мародерів.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG