Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Тимошенко навряд чи зможе контролювати нескореного пілота Савченко


Cтоличний часопис США The Washington Post пише про політичні виклики, пов'язані з поверненням в Україну Надії Савченко. Найпопулярніше видання Франції Le Monde публікує інтерв’ю з екс-міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом, який наголошує на важливості санкцій проти Росії. Ірландський часопис The Irish Times розмірковує над шансами збірної України на Євро-2016.

Американське періодичне видання The Washington Post ​друкує статтю «Повернення Савченко позначає нове потрясіння для України». У матеріалі зазначається, що після звільнення з російської неволі український пілот Надія Савченко постає як нова сила у вразливій українській політиці. Нескореність перед російською владою та системою судочинства тієї країни зробили з неї національну ікону в Україні. Надія також стала символом сміливості та наполегливості для країни, яка намагається оговтатись від економічних негараздів та виснажливої війни проти проросійських сепаратистів на сході. Столичний американський часопис додає, що її палкі та безпосередні слова кидають серйозний виклик українським політичним кланам, які втягнуті до боротьби за владу впродовж кількох десятиріч. Перспектива нових політичних міжусобиць в Україні є гарною новиною для Кремля, який бажає бачити своїх сусідів втягнутими у дедалі глибші потрясіння. Видання додає, що повернення Савченко в Україну є особистим тріумфом президента Порошенка, водночас входження Савченко до української політики, напевно, кине йому серйозний виклик.

Американська газета веде далі, пишучи, що Савченко, полум'яна націоналістка, вочевидь матиме свій твердий підхід до війни на сході й виступить проти будь-яких компромісів з проросійськими бойовиками. Вона також, цілком ймовірно, стане голосом народу, обуреного хронічною корупцією в Україні, яка квітне й надалі, попри офіційні обіцянки викорінити це явище. Неспроможність влади дати собі раду з корупцією розмиває довіру українців до керівництва країни, а також руйнує надії, які принесло країні повалення 2014 року промосковського президента Януковича. Видання додає, що Савченко є депутатом парламенту, яку було обрано тоді, коли вона перебувала у російській в'язниці. Наразі Савченко не ділилась своїми політичними планами, проте її повернення, на думку часопису, може консолідувати тих, хто не задоволений нинішнім станом речей в Україні, а також спричинити заклики до проведення передчасних виборів.

The Washington Post додає, що Юлія Тимошенко, чия партія привела Савченко до парламенту, сподівається зискати з цієї ситуації. Тимошенко, як пише видання, відбудувала свою репутацію, яка зазнала падіння, використовуючи незадоволення людей станом економіки та падінням життєвих стандартів. У той сам час американське видання зазначає, що Тимошенко навряд чи зможе контролювати нескорену жінку-пілота. А сама Савченко, цілком свідома своєї популярності в масах населення України, напевно не відсиджуватиметься у затінку. Газета завершує, наголошуючи на ознаках нервовості під час зустрічі української героїні у Борисполі між Савченко і Тимошенко, коли Надія прибула літаком до Києва. Савченко уникла спроб Тимошенко її поцілувати, відмовившись взяти у неї квіти.

«Повернення Савченко позначає нове потрясіння для України»

Найповажніший французький часопис Le Monde публікує матеріал «Карл Більдт: варто і далі тримати санкції, бо ж Москва не змінила своєї поведінки». Видання пише, що колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт разом зі своїм тодішнім польським колегою Радеком Сікорським був розбудовувачем програми «Східного партнерства». Палкий прихильник нового проєвропейського уряду в Києві після повалення проросійського режиму Януковича, Більдт наголосив на буксуванні мінських мирних угод. Часопис запитує його: «Чому саме заблоковано мінський мирний процес?» Більдт відповідає, що проросійські бойовики і надалі здійснюють напади на українські сили попри угоду про перемир’я. 24 травня 7 українців загинули внаслідок дій бойовиків, що постало, за словам шведського політика, найбільшою кількістю жертв конфлікту від початку року. Попри мирні угоди, бойовики за допомогою Москви нарощують свій арсенал озброєнь. Відтак, на думку Більдта, цілком зрозуміло, що українська влада висловлює скептицизм щодо можливості проведення вільних і чесних виборів у районах, контрольованих проросійськими бойовиками.

Далі французьке видання зазначає, що децентралізація країни є ключовим моментом мінських угод. Кремль звинувачує Київ у небажанні запроваджувати цю реформу. Великим питанням постає, хто саме буде репрезентувати ці терени східної України, які фактично перебувають під контролем Росії. Москва вважає, що тут має йтися про ватажків сепаратистів, явно не бажаючи, аби українські політичні партії брали участь у виборах на сході України, або ж аби ті півтора мільйони біженців, які виїхали з Донбасу, голосували на цих виборах. Київ, у свою чергу, наголошує, що передумовою будь-якої конституційної реформи мало б бути проведення вільних і чесних виборів на окупованих теренах. Український уряд також вказує на необхідності відновлення контролю української влади над східним кордоном, через який сепаратистам надходять озброєння з Росії. Карл Більдт зазначає далі, що безпека постає першою умовою поступу в мирному процесі. Травма у майже 10 тисяч загиблих на сході України є досить болісною в українському суспільстві.

Шведський політик у своєму інтерв’ю для французького часопису додає, що українська влада досягла поступу у процесі стабілізації економіки і навіть боротьби з корупцією. Найкращим наслідком цього, як вважає Більдт, є свідомість українського населення, надто молоді, щодо важливості здійснення реформ в Україні. Водночас, ніхто не має ілюзій щодо швидкості і легкості цього процесу. Карл Більдт підкреслює, що санкції проти Росії не варто скасовувати, бо ж Москва не змінила своєї поведінки. Санкції проти Росії поновлюються щошість місяців, і наразі не видно жодних зусиль з боку Кремля з імплементації мінських угод. Скасування санкцій позбавить ЄС та США потужного важелю впливу на Кремль.

«Карл Більдт вважає за потрібне і надалі тримати санкції проти Росії»

Популярний ірландський часопис The Irish Times друкує матеріал «Євро-2016: брак гостроти може дорого коштувати Україні». У статті розглядаються шанси збірної України на чемпіонаті Європи з футболу, який пройде цього літа на полях Франції. Автор спочатку зазначає, що збірна України під керівництвом Михайла Фоменка не забиває багато голів, проте щільний захист українців гарантує їм конкурентоздатність. Видання нагадує, що Україна кваліфікувалась на Євро-2016, перемігши у стикових матчах збірну Словенії, проте поразки у груповому турнірі від словаків та іспанців, на думку ірландської газети, свідчать, що збірна України вже не та збірна, яка подекуди показувала видовищний футбол 10 років тому.

Далі ірландське видання пише, що українці цілком можуть перемогти Північну Ірландію у груповому матчі, який відбудеться 16 червня у місті Ліон, додаючи, що команда північноірландського тренера Мартіна О'Ніла здатна на несподіванку. Втім, газета віддає належне постаті українського тренера Михайла Фоменка, розповідаючи про чудову кампанію українців під його проводом до минулого чемпіонату світу у Бразилії, коли лише прикра поразка у матчі серії плей-офф від Франції завадила талановитій і амбітній українській команді Фоменка взяти участь у Мундіалі у Бразилії.

Поміж талантів української дружини ірландці виділяють Андрія Ярмоленка, якого навіть порівнюють з Андрієм Шевченком. Ярмоленка називають гравцем, що впадає у вічі. Водночас The Irish Times додає, що 26-річний українець подекуди не може себе стримати в емоційному плані. Принагідно часопис нагадує про нещодавній конфлікт Ярмоленка зі ще одним членом збірної Тарасом Степаненком. Газета зазначає при цьому, що збірна України не може похизуватися зірками, водночас виділяючи ще Євгена Коноплянку, якого також вважають гарним гравцем, щоправда, принагідно згадуючи, що його навіть не випустили на поле у фіналі Ліги Європи, у якому його клуб «Севілья» грав проти «Ліверпуля».

«Брак гостроти може дорого коштувати Україні»

XS
SM
MD
LG