Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Відправлений у відставку Шокін «заплющував очі на корупцію»


Міжнародна преса активно коментує відставку з посади генерального прокурора України Віктора Шокіна, за згоду на звільнення якого Верховна Рада проголосувала у вівторок, вважаючи це позитивом і очищенням від корупції. Австралійські ЗМІ пишуть про плани Австралії постачати уран для української атомної енергетики. А видання Vice News пише про те, як активісти захищають українські інтернет-ресурси від кібернетичних нападів з боку хакерів.

Газета The New York Times пише про крихку політичну ситуацію в Україні, незважаючи на погодження парламентом відставки генпрокурора Віктора Шокіна. Видання зазначає: взявши до уваги тиск з боку міжнародних донорів, український парламент проголосував у вівторок за відставку генерального прокурора, який чіплявся за посаду вже кілька місяців, незважаючи на явні ознаки корупції.

Але треба бути пильним і не очікувати багато, попереджають ті, хто пильно спостерігає за української політикою, і додають, що Шокін відігравав важливу роль балансу між різними впливовими групами, допомагаючи утримувати стабільність «у зрадницьку добу історії поділеної країни», за висловом газети.

«Сполучені Штати та інші західні держави вже кілька місяців закликали до звільнення Шокіна, якого широко критикували за те, що він заплющував очі на корупцію й захист інтересів продажної і корисливої еліти», – зазначає The New York Times.

Шокіна вважали одним із кількох людей у Києві, яких реформатори й західні дипломати вважають причиною повернення до старої корупційної практики через два роки після Революції гідності, яка мала б покласти край корумпованості людей у владі, зазначає провідне американське видання.

Австралійський новинний ресурс 9news пише про плани Австралії постачати уран до України для її атомної енергетики.

Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп, яка бере участь у саміті щодо глобальної ядерної безпеки у США, підпише угоду з українським президентом Петром Порошенком щодо поставок урану на атомні станції України.

Австралія, ідеться у статті, вже постачає уран до Канади, Китаю, Франції, Індії, Японії, Південної Кореї, Росії, Британії і США.

Рада корисних копалин Австралії вже високо оцінила можливість відкриття нових ринків експорту урану. На території Австралії – майже третина всіх світових запасів урану, але частка Австралії у глобальних поставках урану становить лише приблизно десять відсотків.

Протягом 2014–2015 років Австралія експортувала понад 5500 тонн урану, що поповнило її скарбницю на понад півмільярда доларів.

«Доступ до задоволення дедалі більших українських уранових потреб створює можливості для ще більшої кількості тонн, ще більшого експорту та ще більшої кількості робочих місць у галузі будівництва нових шахт і видобутку», – сказав речник Ради корисних копалин Австралії Деніел Заватьєрро.

Видання Vice News пише про кібербезпеку в Україні й те, як її захищають громадські активісти.

Півтора року тому маленька компанія, що займається програмами кібербезпеки, eQualit.ie отримала грант від уряду Канади для «надання цифрового безпекового навчання і програм для захисників прав людини й активістів в Україні».

І ось минулого місяця плід їхньої праці – програма Deflect DDoS mitigation – пройшла випробування, якраз під час напруженої ситуації на сході України.

Програмне забезпечення, зроблене на канадські кошти, успішно захистило один із українських інтернетних новинних сайтів від кібернетичних нападів.

«Кіберзахист в Україні став особливо нагальним на тлі хакерських нападів на життєво важливу інфраструктуру й незалежні засоби масової інформації», – пише Vice News.

А у грудні минулого року, нагадує видання, хакерам вдалося вивести з ладу комп’ютерну систему однієї української енергетичної компанії, що призвело до відключення електроенергії в деяких районах на заході України.

Також в Україні часто кібернапади використовуються у внутрішній політичній боротьбі – скажімо, об’єктом кіберагресії стають вебсайти, які, наприклад, висвітлюють тему корупції.

Також, зазначає видання, російсько-українська війна має й кібернетичний вимір на тлі хвиль нападів проти урядових сайтів і українських новинних інтернет-ресурсів, ідеться у статті.

XS
SM
MD
LG