У Палаті представників Конгресу Сполучених Штатів беруться за розгляд законопроекту,який безпосередньо стосується підвищення обороноздатності України, повідомляє газета The Washington Times.
Видання зауважує: встановлення систем спостереження та захист державного кордону буде пріоритетним завданням України у 2016-му році. Саме на це спрямований новий законопроект стосовно допомоги Україні, який надійшов на розгляд профільних комітетів Палати представників: з міжнародних відносин і збройних сил.
Напередодні подання законопроекту його автор, конгресмен Данкен Гантер, розповів «Голосу Америки» про цілі документа.
Українцям навчання не потрібні, вони самі можуть себе тренувати. Їм потрібне спорядження – і це саме те, що ми можемо їм датиДанкен Гантер
«Це більше грошей, менше навчань і більше спорядження. Українцям навчання не потрібні, вони самі можуть себе тренувати. Вони високо мотивовані, здатні вести військові дії. Їм потрібне спорядження – і це саме те, що ми можемо їм дати», – наголошує конгресмен.
Такого висновку Гантер дійшов, побувавши на передовій в Україні. Сам він тричі воював в Іраку та Афганістані у складі американської морської піхоти. Але те, що він побачив в Україні у жовтні минулого року, йому, говорить конгресмен, не доводилося бачити ніколи.
«Мій військовий досвід завжди був на Близькому Сході, де ми мали справу із саморобними вибуховими пристроями, невеликими засідками тощо. Але не з повноцінною війною, де виступають танкові групи, ведеться масований артилерійський обстріл. Я ніколи не бачив, щоб підривали мости, як це роблять росіяни, коли залишають територію – це все нове для мене. Ми всі читали про війну, але люди мого покоління, які служили у війську, не знають, як воювати в таких умовах. Ми не так воюємо – у нас зовсім інший ворог, це лише радикальні ісламісти», – каже Данкен Гантер.
У них практично нічого немає, крім біноклівДанкен Гантер
Українські військові вразили Гантера своїм високим бойовим духом. А от їхнє спорядження – відверто розчарувало. Особливо здивувало його погане технічне забезпечення розвідки. «У них практично нічого немає, крім біноклів», – розповів конгресмен виданню The Washington Times. Росіяни перехоплюють українські дрони-розвідники і відводять їх до себе.
Колишній посол США в Україні Джон Гербст теж розповів The Washington Times, що в Москви зберігається істотна перевага в розвідці. Вони краще інформовані про фортифікації українських військ і, як наслідок, зазнають менших втрат. Допомога Пентагону допоможе змінити цей баланс, а також забезпечити українських дипломатів доказами того, що, незважаючи на мінські угоди, військове втручання Росії в Україну не зменшується.
Поки законопроект перебуває на розгляді у Конгресі, Державний департамент схвалив контракт із каліфорнійською компанією, заснованою вихідцем з України Ігорем Пастернаком, на спорудження восьми веж електронного спостереження для нагляду за південно-східним кордоном України.