Художній фільм про кримську татарку, яка врятувала єврейських дітей від загибелі у нацистському концтаборі, режисер Ахтем Сеїтаблаєв буде знімати в Україні, Грузії та Ізраїлі. Приводом для презентації майбутнього фільму з робочою назвою «Її серце» стало підписання договору про виділення бюджетних коштів на його виробництво. Державне агентство з питань кіно (Держкіно) взяло на себе третину витрат – 100 мільйонів гривень. Усього на створення фільму витратять 1,3 мільйони євро.
«Зазвичай не прийнято до того, як фільм закінчений, говорити про це як про подію, але для нас це справді подія. Останній раз контракти на запуск українських фільмів підписувались наприкінці 2013 року», – сказав Крим.Реалії голова Держкіно Пилип Іллєнко. Він визнав, що процедура затвердження сценаріїв для державного фінансування забюрократизована і має бути спрощеною, щоб скоротити час від моменту виділення коштів до початку зйомок. Бюджетні кошти на кіновиробництво з'явилися тільки у вересні поточного року. У вересні Держкіно отримало 100 мільйонів гривень. Передбачається зняти 40 стрічок, із яких 12 – повнометражні ігрові. Серед них і фільм із робочою назвою «Її серце». У прокаті він, імовірно, буде називатись інакше, оскільки в США була раніше знята однойменна картина, також існує російськомовний телесеріал із такою назвою.
У вересні Держкіно отримало 100 мільйонів гривень. Передбачається зняти 40 стрічок, із яких 12 – повнометражні ігрові
Робота на знімальному майданчику розпочнеться не раніше січня, вважає режисер-постановник. Адже досі йдуть пошуки акторки на головну роль кримської татарки Селіме, яка врятувала від болісної смерті десятки єврейських дітей. Серед потенційних кандидаток на головну роль у майбутньому українському фільмі – мешканки Ірану, Туреччини й України. Серед відомих акторок кримськотатарського походження Сеїтаблаєв, за його словами, не знає відповідної за віком і типажем. Головне, щоб її зовнішність не викликала у глядачів сумнівів, що героїня – кримська татарка. Режисер акцентував увагу журналістів: історія мешканки Бахчисарая Саїде Арифової – лише основа для художньої оповіді, у сценарії будуть об'єднані кілька схожих подій часів Другої світової війни. За задумом постановника, персонажів-німців гратимуть актори з Німеччини, кримських татар – кримські татари, українців і росіян – актори цих національностей. І кожен буде говорити своєю мовою. Після завершення зйомок буде український дубляж стрічки, прогнозує Ахтем Сеїтаблаєв.
Минуло п'ять років відтоді, як виник задум зняти стрічку про життєвий подвиг юної кримської татарки. «Це ідея мого постійного продюсера Іванни Дядюри. Вона побачила сюжет у програмі «Чекай на мене» з уже покійним нині, на жаль, Ігорем Квашею, де була розказана історія Саїде Арифової, в студії була присутня вона сама... від першої особи розповідала цю історію», – сказав Сеїтаблаєв Крим.Реалії.
Режисер уже зібрав команду з тих, із ким працював над попередніми фільмами. Сценарій до фільму написав Микола Рибалко, оператором-постановником буде Володимир Іванов. За словами Сеїтаблаєва, оператор обіцяє під час зйомок використовувати технічні можливості компаній з Франції та Бельгії. Втім, і українські можливості будуть використані, обіцяє постановник. «Будемо залучати з декількох джерел технічну базу для творчості. Оператор наш, Володимир Іванов, хоче, і я підтримую його в цьому, щоб це був повний екран і широкоекранний фільм, 2,35 метри формат екрану, знімати буде на «Alexу», – сказав він Крим.Реалії.
На думку оператора-постановника низки українських повнометражних фільмів Віктора Черкасова, використання такої апаратури свідчить про серйозну фінансову основу майбутньої роботи. «ARRI Alexa» є найдосконалішою з сучасних цифрових камер, її використання під силу хорошим бюджетам.
«Знімаючи на цю камеру, ти отримуєш найширший спектр можливостей, для розкриття творчого потенціалу в плані візуалізації», – сказав Черкасов Крим.Реалії.
Інтерес до стрічки уже висловили ряд компаній з прибалтійських та інших держав
Співпродюсер майбутньої стрічки Андрій Єрмак уже веде переговори з дистриб'юторськими компаніями і розраховує повернути вкладені в роботу над стрічкою гроші. За його словами, інтерес уже висловили ряд компаній з прибалтійських і деяких інших держав. Сеїтаблаєв вважає, що більш предметними переговори стануть після кількох тижнів зйомок, коли буде випущений трейлер картини і партнери зможуть скласти враження від роботи акторів та інших учасників команди.
Зйомки відбудуться в Україні, Грузії та Ізраїлі. Грузинськими пейзажами спробують замінити кримську природу. Робота в Ізраїлі передбачена однією з сюжетних ліній. «Один із урятованих нашою головною героїнею персонажів, літній чоловік, який живе в Єрусалимі, потрапляє в ситуацію, де йдеться про життя і смерть його й онука», – розповів Крим.Реалії режисер-постановник.
Зйомки відбудуться в Україні, Грузії та Ізраїлі. Грузинськими пейзажами спробують замінити кримську натуру
Основну ідею майбутньої роботи він сформулював так: «Ми всі створені Всевишнім, і якщо є у нас хоч мінімальна можливість почути один одного, співпереживати один одному й поважати один одного, ти, як творіння Всевишнього, зобов'язаний нею скористатися». Одну з ролей другого плану Ахтем Сеїтаблаєв залишив для себе.