Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Портников: Кримський самостріл


Сергій Аксьонов
Сергій Аксьонов

Спеціально для Крим.Реалії, рубрика «Погляд»

Можливо, якби не ця постійна готовність бігти попереду паровоза, Сергій Аксьонов не зробив би такої чудової кар'єри при дворі Володимира Путіна і досі залишався б пересічним кримським «гопником» із депутатським мандатом. Але спритність – це найважливіша радянська якість, і її кримський Квіслінг виявляє із завидною завзятістю.

Кожен керівник російського регіону бачив шаленість, із якою Путін сприйняв знищення російського бомбардувальника в небі над Туреччиною. Реакція російського керівництва на емоції першої особи була передбачуваною – розрив зв'язків із Туреччиною, економічні санкції проти країни, яка відмовилась запроваджувати санкції проти Росії навіть після анексії Криму і війни на Донбасі, істерія в медіа, відмова від туризму... Зрозуміло, що в якійсь Тюменській області подібні заходи підтримати не дуже складно – нафтовики можуть прожити і без турецьких курортів, і без турецьких товарів. Але Крим!

Туреччина була однією з останніх ниток, які пов'язували кримчан із зовнішнім світом і робили життя на окупованому півострові не таким убогим

Коли в темному, позбавленому світла, води, мобільного зв'язку, інтернету, тепер уже і газу, Криму голова окупаційної адміністрації гордо відштовхує останню руку, готову до співпраці – це навіть не самостріл. Це – безумство і недалекоглядність. Але саме завдяки такому безумству і недалекоглядності Аксьонов є головою Криму. Для Криму зв'язки з Туреччиною були стратегічно важливими. Ця країна намагалась не загострювати стосунків із Росією – навіть через Крим. І тому турецькі судна, всупереч усіляким нормам міжнародного судноплавства, заходили в порти анексованого півострова. Перша спроба організації міжнародного авіарейсу з захопленого окупантами аеропорту Сімферополя теж була до Туреччини – нехай і з проміжною посадкою в Росії. Словом, Туреччина була однією з останніх ниток, які пов'язували кримчан із зовнішнім світом і робили життя на окупованому півострові не таким убогим. Але Аксьонов із насолодою вистрілив у власну ногу і став копирсатися в рані. Він заборонив те, що Туреччина мала б давно заборонити сама – поромні рейси, постачання продуктів, участь бізнесу в економіці анексованого півострова. Аксьонов допоміг Туреччині приєднатись до цивілізованого світу. Але він, начебто, відповідає не за Туреччину, а за Крим?

Путін у своєму бурхливому шаленстві його оцінить.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG